Si i përcakton Facebook pagat e punonjësve?


Në Facebook, paga nuk ka negociata.

“Drejtësia në pagesa është diçka shumë e rëndësishme për ne,” thotë zëvendës presidentja e Burimeve Njerëzore pranë Facebook, Janelle Gale. “Ne shpenzojmë shumë kohë për t’u siguruar se ky është një sistem i drejtë.” Glassdoor së fundmi e ka cilësuar gjigandin e teknologjisë si vendi më i mirë i punës për vitin 2018.

Sipas këtij portali punësimi, paga mesatare vjetore në Facebook është 120,000 $, ndërkohë që totali mesatar i shpërblimit është rreth 155,000 $.

Por këto gjashtë shifra nuk janë rezultat i kandidatëve dhe punonjësve që punojnë shumë, tha Gail. Facebook ka sistemin e tij të përcaktimit të shpërblimit, i cili llogarit faktorë si kategoria e punës, niveli i eksperiencës dhe vendodhja. Ka nivele të ngushta të pagave potenciale për të cilat një punonjës i ardhshëm mund të kualifikohet, bazuar në nivelin dhe rolin e tij.

Ja se si përcaktohen pagesat dhe rritjet e rrogës pranë Facebook:

  1. Nuk ka shumë hapësirë për negociata, dhe për këtë ka një arsye.

Negociatat janë një aftësi e rëndësishme.

Por jo kur bëhet fjalë për Facebook.

“Ne nuk duam të hyjmë në bisedime, sepse kjo do të thotë që kush është negociuesi më i mirë fiton,” tha Gale. “Ne nuk po ju punësojmë për aftësitë tuaja të negocimit, vetëm nëse jeni në një rol negociator, si zhvillimi i biznesit apo çfarëdo lloj gjëje tjetër”.

Nuk ka shumë hapësirë për të punësuarit me përvojë për të negociuar, ndërkohë që pagesa për kandidatët e rinj varet e gjitha nga formula.

  1. Pagat e mëparshme dhe aktuale të kandidatëve mund të merren në konsideratë.

Kandidatët gjithashtu kanë mundësinë t’i tregojnë Facebook situatën e tyre aktuale.

“Ne duam të punësojmë njerëz bazuar në përvojën dhe atë që këta persona mund të bëjnë për Facebook, kështu që ne e marrim në konsideratë situatën e tyre aktuale,” tha Gale. “Nëse vlera totale është më e ulët se e kandidatëve të tjerë, një analist kompensimi do të punojë për të bërë një ofertë tjetër konkurruese.”

Dhe nëse paga e propozuar është më shumë se ofertat aktuale, atëherë jepet drita jeshile.

  1. E gjitha është drejtësi.

Gale tha se formula e Facebook ndihmon në përjashtimin e diferencave që mund të ndodhin midis njerëzve të ndryshëm që ata punësojnë.

Për shembull, studimet tregojnë se femrat kanë tendencën të pranojnë ofertën e parë që ju jepet, ndërkohë që meshkujt negociojnë për më shumë. Dhe sipas kërkimit të bërë nga McKinsey & Co., kur femrat kërkojnë më shumë ato gjykohen si shumë agresive.

“Ne bëjmë shumë kërkime për punët që ofrojmë bazuar në kategorinë e punës, nivelin dhe vendodhjen,” tha Gates.“Ne kemi një pozicion shumë strikt rreth kompensimit”.

/Inc

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale