Si mund të motivoni ekipin?


Si drejtues keni ndikim të drejtëpërdrejt tek punonjësit tuaj. Kur largoheni nga zyra njerëzit ose fillojnë të punojnë, ose thonë: “Sa mirë që u largua!”. Pra, si lider ju i bëni njerëzit të ndihen të vegjël ose të fuqishëm.

Si e shfrytëzoni këtë pushtet që keni?
Fatkeqësisht shumë drejtues as nuk janë të vetëdijshëm për këtë fuqi që kanë, ose e përdorin në mënyrë të gabuar. Rasti i fundit me të cilin kam punuar si Coach para disa kohësh, ishte rasti i shefit të një departamenti brenda një kompanie me rreth 30 të punësuar. Konflikti kryesor mes tij dhe drejtorit ishin pakënaqësitë ndaj njëri-tjetrit. Komunikimi nga ana e drejtorit, e  bënte zotërinë që shpesh të ndihej tërësisht pa vlera, apo siç u shpreh vetë ai: “Shpesh me fjalët dhe gjestet e tij më bën të më duket vetja komplet idiot”.

Pavarësisht se atij i pëlqente jashtëzakonisht puna dhe me kolektivin kuptoheshin shumë mirë, ishte bërë gati disa herë të jepte dorëheqjen. Shpesh drejtuesit harrojnë që në fund të fundit gjithësecili ka mundësinë e zgjedhjes dhe çdo moment mund të largohen, nëse diçka nuk u pëlqen. Nëse doni më të mirën nga punonjësit tuaj, atëherë është më mirë të fitoni zemrat e tyre. Zemrat nuk fitohen me urdhër, por me zemër.

Lexo: Shpresa Rupar, trajnerja e parë ndërkombëtare shqiptare e NLP

Si mund të motivoni dhe si mund të fitoni zemrat e tyre?

Po, çdo ide që keni, çdo sfidë me të cilën ndesheni, çdo problem, mund ta zgjidhni shumë më mirë, kur si lider komunikoni në mënyrë të tillë që punonjësit tuaj t’i motivoni për ato çfarë dëshironi dhe doni të arrini me kompaninë tuaj.

 

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale