Shqipëria tashmë prodhon edhe për kompani ndërkombëtare të veshjeve - Business Magazine Albania

Shqipëria tashmë prodhon edhe për kompani ndërkombëtare të veshjeve


Shqipëria tashmë prodhon edhe për kompani të mirënjohura ndërkombëtare të veshjeve, siç është kompania e njohur “Max Mara”.

Firma prestigjoze italiane “Max Mara” sjell në Shqipëri lëndën e parë, dizenjot e veshjeve dhe kampionet, të cilat më pas realizohen në veshje në vendin tonë, nëpërmjet një nga firmave më të mëdha italiane “Michela fashion style”. “Michela fashion style” operon në qytetin e Kavajës prej gati një viti duke investuar rreth 1 milionë euro.

Prania e investorëve të tillë, të cilët zgjedhin për të investuar në Shqipëri vazhdon të rritet, duke ndikuar ndjeshëm në zhvillimin ekonomik të vendit.

Burimi: facebook.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0