Samsung Zgjeron Portofolin e Tabletëve me Galaxy Tab S3 duke ofruar argëtimin dhe produktivitetin e pajisjeve të lëvizshme » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 27/02/2017

Samsung Zgjeron Portofolin e Tabletëve me Galaxy Tab S3 duke ofruar argëtimin dhe produktivitetin e pajisjeve të lëvizshme

Share
nga Anerola Torollari
Shk 27, 2017
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Tableti i ri tregon trashëgiminë e vazhdueshme të Samsung për të servirur teknologjinë më të mirë të Galaxy

Tiranë, 27 Shkurt, 2017 – Samsung Electronics Co., Ltd. lançoi sot Samsung Galaxy Tab S3, tablet i dizenjuar me stil dhe me një teknologji të avancuar kompjuterike duke ofruar një përvojë të lëvizshme premium. Për entuziastët e përmbajtjes dixhitale, Galaxy Tab S3 sjell video dhe përvojën e lojërave superiore së bashku me përdorimin e shpejtë si një mjet produktiv. Galaxy Tab S3 vjen me një ekran 9.7 inç Super AMOLED.

Tableti i ri u zbulua në Kongresin Botëror Mobile duke siguruar teknologjinë premium Galaxy që përfshin:

  • Përmbajtje Video HDR (High Dynamic Range): Galaxy Tab S3 përballon video në HDR (me ngjyra 10bit) për ngjyra reale dhe përmbajtje të gjallë dixhitale.
  • Samsung Flow: Fluksi Samsung e bën punën në lëvizje të padukshme. Për një qasje të sigurtë, Samsung Flow përdor autentifikim biometrik për t’u loguar dhe përdor pajisje wireless kompatibël për të transferuar dokumenta nga një pajisje e lëvizshme e një tableti. Ajo gjithashtu sinkronizon njoftime për mesazhe në mënyrë që përdoruesit të mos humbasin asnjë mesazh të rëndësishëm nëse ata janë duke përdorur apo jo smartphone-in apo tabletin e tyre.
  • Pena S e përmirësuar*: Për një përvojë natyrale shkrimi, Pena S ka një majë të vogël 0.7mm dhe rrit ndjeshmërinë e presionit. Pena S gjithashtu përfshin karakteristika të përshtatshme të tilla si “Screen Off Memo” për të mbajtur shënime të shpejta, shënime PDF për redaktim të lehtë dhe vizatim të nivelit profesional me Advanced Drawing Tools.

Tableti paraqet trashëgiminë e Samsung të teknologjisë inovative të Galaxy duke përfshirë një kamera të mbrapme 13 megapixel, e cila përfshin autofokus dhe një kamera përpara 5-megapixel për fotografi me cilësi të lartë. Tableti gjithashtu përfshin hapësirë të madhe ruajtjeje** dhe më shumë aftësi për karikim më të shpejtë me energji elektrike të baterisë, duke përballuar deri në 12 orë video playback. Galaxy Tab S3 gjithashtu përballon tastierën Pogo pa kërkuar karikim apo çiftim të veçantë.

“Në Samsung, ne jemi të përkushtuar për të zgjeruar kufijtë e përvojës mobile dhe kompjuterike, duke siguruar produktet më të mira që kënaqin nevojat dhe kërkesat e ndryshme të përdoruesve mobile,” tha DJ Koh, Presidenti i Mobile Communications Business, i Samsung Electronics. “Portofoli ynë i ri i tabletëve është ndërtuar me teknologji premium që sjell një përvojë të frytshme dhe të gjithanshme për konsumatorët, i projektuar për përdoruesit në shtëpi, punë apo në lëvizje.”

Samsung Galaxy Tab S3: I optimizuar për zbavitje, por duke ofruar përdorimin e gjithanshëm

Samsung Galaxy Tab S3 e çon zbavitjen mobile në nivelin tjetër duke siguruar një përvojë si në kinema me video 4K Playback dhe një ekran mahnitës Super AMOLED. Përveç kësaj, Galaxy Tab S3 është i pari tablet Samsung me funksion zëri kuadrat-stereo tuned nga AKG nga Harman për përvojë premium të shikimit dhe dëgjimit. Dhe me partnerët e përmbajtjes si Amazon, gëzojnë qasje të menjëhershme për video origjinale HDR.

I optimizuar për lojëra, Galaxy Tab S3 përfshin Vulkan API për grafikë të lartë dhe Game Launcher për një ndërfaqe përdoruesi të thjeshtë dhe përvojë të personalizuar të lojrave, si dhe mënyra si “Mos më Shqetëso” për lojë të pandërprerë.

Me një S Pen të zhvilluar, Galaxy Tab S3 i lejon përdoruesit të jetë më produktiv, kreativ dhe të bëjë shumë gjëra në të njëjtën kohë. Galaxy Tab S3 është projektuar për të mbajtur përdoruesit e lidhur gjithmonë me karikimin e shpejtë dhe me jetën më të gjatë të baterisë.

Specifikimet e produkteve Samsung Galaxy Tab S3

* Të gjitha funksionet, karakteristikat, specifikimet dhe informacione të tjera të produktit të paraqitura në këtë dokument nuk përfshijnë kufizim në përfitime, dizajn, çmim, komponentë, përformancë, disponueshmëri dhe aftësitë e produktit janë subjekt për t’u ndryshuar pa njoftim ose detyrim.

** Njësitë për zgjerimin e hapësirës në dispozicion shiten të ndara nga pajisja.

Rreth Samsung Electronics Co, Ltd

Samsung Electronics Co, Ltd frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me ide dhe teknologji transformuese. Kompania po ripërcakton botën e TV-ve, telefonëve inteligjentë, pajisjeve që vishen, tabletëve, kamerave, pajisjeve dixhitale, printerave, pajisjeve mjekësore, sistemeve të rrjetit dhe zgjidhjeve për gjysëmpërçues dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutem vizitoni redaksinë e lajmeve të Samsung në news.samsung.com.

Subscribe në kanalin tonë në YouTube