Samsung zbulon Galaxy Tab 3 me ekran 7 inc - Business Magazine Albania

Samsung zbulon Galaxy Tab 3 me ekran 7 inc


Samsung ka shtuar ne linjen e tij te tableteve edhe Galaxy Tab 3, i cili ka ekran 7 inc dhe operon me Android 4.1 ose Jelly Bean.
Pajisja ka procesor dual-core 1.2GHz, 8/16GB hapesire kujtese te brendshme (te zgjerueshme deri ne 64 GB permes kartave te memories), nje kamer te pasme 3-megapixel dhe nje frontale prej 1.3-megapixel.
 
Ekrani 7 inc ka rezolucion prej 1024×600 pixels, i cili duket ne fakt shume i ulet krahsuar me standartet e sotme, por pajisja eshte e afte te luaje video ne Full HD. Permasat e tabletit jane 111.1 x 188.0 x 9.9mm, ndersa pesha e tij eshte 302g per versionin vetem me Wi-Fi, ose 306g per ate edhe me 3G.
 
Versioni vetem me Wi-Fi i Galaxy Tab 3 do te jete i disponueshem ne te gjithe boten prej muajit maj, ndersa ai me 3G do te vije ne qershor. Ende nuk ka nje deklarate zyrtare mbi cmimin apo disponueshmerine e tij ne varesi te tregjeve globale, megjithate Samsung eshte shprehur se keto informacione do te publikohen gradualisht ne te ardhmen. (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0