Samsung Neo QLED Merr Certifikimin e Industrisë ‘Gaming TV Performance’ nga VDE në Gjermani - Business Magazine Albania

Samsung Neo QLED Merr Certifikimin e Industrisë ‘Gaming TV Performance’ nga VDE në Gjermani

Samsung Neo QLED

Samsung Electronics njoftoi se Neo QLED 2021 u bë televizori i parë që mori certifikimin për Performancën e Gaming nga Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE), një institut i mirënjohur i çertifikimit të inxhinierisë elektrike në Gjermani.

Katër modele nga formacioni 2021 Neo QLED (QN900, QN800, QN90, QN85) morën çertifikimin, një dallim i dhënë për ‘Low Input Lag’ dhe ‘HDR me shkëlqim më të lartë se 1,000 nit.’ Secili prej televizorëve kaloi një process rigoroz testimi, duke fituar çertifikimin për më pak se 10ms të vonesës së inputit gjatë çdo skene të lojës. Vonesa e hyrjes i referohet periudhës kohore nga kur një sinjal elektrik dërgohet deri kur shfaqet në ekran. Një televizor me vonesë më të ulët të hyrjes do t’u sigurojë lojtarëve një përvojë më të shkëlqyer të lojrave.

Neo QLED i Samsung gjithashtu mori certifikimin për HDR me shkëlqim mbi 1.000 nit. FreeSync Premium Pro gjithashtu shton mbështetjen HDR, duke i bërë skenat e ndritshme më të ndritshme dhe skenat e errëta më të errëta për të ofruar kontrast të optimizuar. Teknologjia HDR shpesh konsiderohet si një nga tiparet më të rëndësishme midis lojtarëve.

Neo QLED TV të Samsung japin detaje më të sakta dhe shprehje të jashtëzakonshme të ngjyrave për shkak të vëllimit të tyre 100% të ngjyrave dhe kontrollit të dritës së pasme 12-bitëshe. Wide Game View dhe Game Bar, pionere në industri, ofrojnë një përvojë më të gjerë shikimi me raport 21 9 dhe 32:9 dhe aftësinë për të kontrolluar shpejt një larmi informacioni lojrash.

Lexo: Samsung zgjeron lidershipin në patentat 5G

Përveç kësaj, televizorët Neo QLED të Samsung ofrojnë lëvizje të shpejtë të lojës në 120Hz me Motion Xcelerator Turbo+, edhe gjatë lojës me UI fikse. Tingulli është përmirësuar gjithashtu përmes tingullit rrethues të bazuar në AI dhe object tracking sound (OTS +), duke dhënë përvojën përfundimtare të lojrave gjithëpërfshirëse.

Yonghoon Choi, Zv. President Ekzekutiv i Biznesit Vizual në Samsung Electronics tha, “Një numër në rritje lojtarësh kërkojnë ekrane të mëdhenj me cilësi të lartë të figurës kur kërkojnë një televizor dhe Samsung vazhdon të udhëheqë përvojën e lojrave të përqendruara në televizor.”

Për më shumë informacion mbi Neo QLED TV 2021 të Samsung, ju lutemi vizitoni www.samsung.com.

Rreth Samsung Electronics
Samsung frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompania po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, aksesorëve, tabletave, aparateve dixhitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memorieve, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjike dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutemi vizitoni faqen e risive më të fundit të Samsung në adresën http://news.samsung.com

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0