Samsung Galaxy Note20 Ultra – aq i fuqishëm sa dhe i bukur

Samsung Galaxy Note20 Ultra – aq i fuqishëm sa dhe i bukur

Samsung Galaxy Note20 Ultra – aq i fuqishëm sa dhe i bukur

Nëse prisni që Galaxy Note20 Ultra i ri i Samsung të jetë një telefon që bën gjithçka, nuk do të zhgënjeheni. Ashtu si telefonat e tjerë Note që erdhën para tij, Note20 Ultra synon një grup të apasionuar ose “power users” të Android që duan një telefon që i ka të gjitha.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra është telefoni më i përparuar me ekran të madh deri më sot, sepse është shumë më tepër sesa një telefon. Është një pajisje revolucionare, një aparat fotografik i fuqishëm dhe madje një PC; të gjitha në një pajisje. Për më tepër, ngjyra e re e serisë Galaxy Note, Mystic Bronze, sjell një ton premium neutral me një strukturë sateni, që është po aq i përjetshëm sa edhe në trend.

Samsung ruajti karakteristikat e tij më të mira për Galaxy Note20 Ultra, duke përfshirë një dizajn më të rafinuar. Ju do të gjeni një ekran të jashtëzakonshëm 6.9-inç, kamerë të mprehtë optike me 50x zoom dhe një laps të shpejtë për shënime dhe editime te fotove.  Note 20Ultra ka xhamin fringo të ri Gorilla Glass Victus. Teknologjia Super AMOLED 2 siguron kontrast të lartë dhe ngjyra të theksuara.

Këto telefona janë një zgjedhje e shkëlqyer nëse po kërkoni:

  • Ekrane të mëdha
  • Dizajn elegant
  • S Pen modern
  • Sistemin më fleksibël të kamerave
  • Bateri që zgjat
  • Opsionet optimale

Më poshtë, do t’ju tregojmë me detaje avantazhe të tjera të Galaxy Note20 Ultra.

Regjistrimi i cilësisë kinematografike e kthen çdo skenë në një kryevepër

Rezolucion katër herë më i lartë se 4K UHD nënkupton më shumë detaje dhe regjistrim të qartë – dhe tani ju mund të bëni video 8K profesionale. Merrni kontrollin e plotë të goditjes me ISO, shutter speed, fokusin manual dhe më shumë opsione në modalitetin Pro Video. Ju gjithashtu mund të xhironi në 24fps dhe të zgjidhni raportet midis aspekteve 16: 9 ose 21: 9 për të rritur ndjenjën kinematografike.

Inteligjencë Artificiale revolucionare e kamerës për fotografi që vlejnë

Më shumë pixel, më shumë zmadhim, më shumë dritë. Miliona pixel më shumë do të thotë foto eksponenciale më të hollësishme. Me 108MP në Galaxy Note20 Ultra, mund të zmadhoni sfondin dhe ta shihni po aq qartë sa gjithë fotografia. Le të mos lëmë pa përmendur Optic Zoom 5x në Galaxy Note20 Ultra dhe Super Resolution Zoom nga AI për të zmadhuar përkatësisht 30x ose 50x – pa humbur asnjë detaj. Me kamerën e Galaxy Note20 Ultra, nata merr formë. Kaloni në modalitetin Night Mode dhe ai menjëherë kthen pamjen në një foto të ndriçuar mirë dhe të qartë.

Link to Windows

Lidhni Galaxy Note20 Ultra me PC tuaj Windows 10 për të zbuluar lehtësinë e vërtetë të bashkëveprimit me aplikacionet e telefonit tuaj celular drejtpërdrejt nga kompjuteri juaj. Me aplikacionet Your Phone, madje mund t’i vendosni aplikacionet tuaja të preferuara në Taskbar ose Start menu për hyrje të shpejtë dhe të lehtë.

S Pen dhe Samsung Notes

S Pen dhe Samsung Notes janë si një suitë kompjuterike në dorën tuaj. Krijoni dokumente profesioniste me eksportimin në Microsoft Word dhe Powerpoint, që ju lejojnë të punoni kudo dhe në çdo kohë. Çfarë ka të re S Pen? Samsung thotë se lapsi ka saktësi reale. Aplikacioni Samsung Notes është përmirësuar gjithashtu me sinkronizimwireless në telefonët, tabletët dhe PC-të. Samsung Notes është në gjendje të rregullojë më lehtë dhe saktë tekstin e çrregullt. Më tej, ai ka më shumë fuqi mbi PDF-të, duke bërë theksimin e tekstit më të thjeshtë.

Video e nivelit profesional

Fitoni kreativitet të fuqishëm me video 8K të nivelit profesional. Editoni me efekte të nivelit profesionist, caktoni shpejtësinë e dëshiruar të kuadrove, dhe përdorni mikrofonin e mrekullueshëm me një palë kufje Galaxy Buds Live për audio me qartësi si kristal.

Xbox Game Pass Ultimate

Shijoni lojërat me Xbox në celularin tuaj për herë të parë. Blini një kontrollues ekskluziv dhe përfitoni 3 muaj hyrje në mbi 100 tituj për Xbox, të gjitha të përmirësuara me Wi-Fi. 2020 Note20 Ultra ka një ekran të azhurnuar 6.9 inç me një shpejtësi të rifreskimit 120Hz. Kjo do të thotë që Note 20 Ultra do të ofrojë një përvojë shumë më të butë për përdoruesit. Është ëndërr e çdo lojtari.

Procesor hiper i shpejtë

Përjetoni fuqinë e një multi-tasking të pandërprerë, me procesorin më të fundit të Samsung që ofron performancë hiper të shpejtë. Poshtë kapakut do të gjeni procesorin absolut, të fundit Snapdragon 865 Plus, i cili është një version i përmirësuar i 865 me shpejtësi më të lartë.

Bateri inteligjente për gjithë ditën

Bateria e Galaxy Note20 Ultra nuk është vetëm e madhe. Është gjithashtu inteligjente, duke optimizuar baterinë bazuar në mënyrën e përdorimit të aplikacioneve tuaja. Merrni sigurinë e përdorimit të telefonit gjatë gjithë ditës me një karikim të vetëm.

Modeli Galaxy Note20 Ultra vjen në bronz mistike, të zi mistik dhe të bardhë mistik me një çmim të rekomanduar me pakicë prej 148.999 lekë. Më shumë informacion në lidhje me serinë Note20 mund të gjeni Këtu 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0