Run4Autism ju fton të bëheni pjesë e maratonës nga shtëpia


Këtë 2 Prill, në pamundësi të vrapimit të përvitshëm për sensibilizimin ndaj fëmijëve me çrregullime të spektrit autik, Run4Autism ka organizuar maratonën më të madhe në botë, në kushtet e shtëpisë.

Nëse doni të bëheni pjesë e maratonës, ju mund të filloni që sot dhe të bëni 8000 hapa.

Ja se si funksionon:

Filloni bëni hapat dhe postoni foto të hapave shoqëruar me hashtagun #STEPS4AUTISM.

Pasi ta plotësoni sfidën, nominoni 5 veta, që të bashkohen me ju.

Duke mos harruar se sfida me autizmin është çdo ditë, me apo pa COVID-19, ju mund t’iu jeni mbështetje morale familjeve, të cilëve kjo emergjencë shëndetësore ia ka vështirësuar akoma më shumë gjërat.

“Ndihmo duke marrë pjesë dhe kështu do të ndihmosh veten!”, shkruhet në postimin e Run4Autism.

Për më shumë informacion vizitoni faqen e Run4Autism në Facebook.

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale