Rruga drejt suksesit: Nga Ideja tek Produkti


A jeni një sipërmarrës aktiv apo doni të bëheni pjesë e komunitetit të startup-eve me potencial të madh?

Dëshironi të mësoni nga ekspertë që kanë perfeksionuar dizajnin e produktit, planin e marketingut, planin e reklamimit apo kanë lançuar me sukses produktet e tyre të reja?

Po sikur të ndërveproni me investitorë, të cilët kanë themeluar kompani në të gjithë Europën?

Po nëse kjo është e kombinuar me një udhëtim të bukur në qytetin historik dhe me diell të Athinës, Greqi?

Alumni Greece po drejton një event që do të ofrojë të gjithë faktorët e rëndësishëm që ndihmojnë sipërmarrësit e rinj nga konceptimi i idesë në lançimin e produktit të tyre të titulluar “Rruga drejt Suksesit: Nga idea në produkt”.

 

Çfarë përfshihet në trajnim?
– 2 netë në Hotelin Wyndham Grand 5* (mëngjesi i përfshirë)
– 2 darka
– Transporti nga/në Aeroportin Ndërkombëtar të Athinës
– Tarifa e pjesëmarrjes

Taksa e qëndrimit 4€ e përfshirë.

Për më shumë informacion kontaktoni në adresën e email: [email protected]

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale