Rregullat absurde të familjes mbretërore britanike

Rregullat absurde të familjes mbretërore britanike


Që familja mbretërore britanike nuk është maksimumi i thjeshtësisë kjo dihej prej kohësh, por janë disa rregulla, që janë të shumtë ata që i konsiderojnë absurde, që jo të gjithë i dinë.

Pjesëtarët e familjes mbretërore nuk mund të hanë më pasi mbretëresha ka mbaruar. Kur madhëria e saj lëshon pirunin nga dora, të tjerët në tavolinë kanë 5 minuta kohë të mbarojnë vaktin. Madje edhe fëmijët.

Familja mbretërore nuk mund të luajë Monopoli.

Kur të mbushë 12 vjeç, George nuk mund të hipë në të njëjtin avion me të atin, për të evituar që në rast aksidenti të humbin jetën dy trashëgimtarë froni njëkohësisht. Madje deri në atë moshë ai duhet të mbajë pantallonat e shkurtra.

Anëtarët e familjes nuk mund të preken nga persona që nuk kanë origjinë fisnike.

Në familjen mbretërore nuk konsumohet hudhër, sepse mbretëreshës nuk i pëlqen.

Nuk mund të shfaqin afrimitet mes tyre në publik.

Janë të ndaluara fjalët që kanë prejardhje nga gjuhë të tjera, sidomos nga frëngjishtja.

Në banjë, letra higjienike duhet të rrotullohet në mënyrë që të tërhiqet nga sipër, jo nga poshtë.

Femrat e familjes mbretërore nuk mund të dalin asnjëherë pa një shoqërues.

/Rankers

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0