Raiffeisen Bank prezanton platformën dixhitale, Raiffeisen ON - Business Magazine Albania

Raiffeisen Bank prezanton platformën dixhitale, Raiffeisen ON


Në një kohë ku teknologjia luan rol kryesor në jetën tonë të përditshme, Raiffeisen Bank vjen me platformën më të avancuar, fjalën e fundit të teknologjisë dixhitale për t’ju gjendur pranë klientëve të saj.

“Ashtu dhe si në të kaluarën, me avancimet historike, ne shpresojmë që ky hap do të stimulojë transformimin e tregut në drejtim të dixhitalizimit duke zhvendosur kështu sjelljen e konsumatorëve.

Në Raiffeisen Bank, ne orientohemi nga klienti dhe jemi të fokusuar dhe të frymëzuar nga nevojat e tyre. Në këtë frymë është zhvilluar edhe platforma e re. Banka ka investuar burime të konsiderueshme, ka përfshirë njerëzit më të mirë dhe ndërmori një udhëtim për të kuptuar nevojat e konsumatorëve dhe të gjithë këtë informacion e shndërroi në një përvojë të thjeshtë për përdoruesit dhe një platformë të plotë dixhitale.

Raiffeisen Bank e ka kthyer thjeshtimin e produkteve bankare, përvojën e përdoruesit dhe dixhitalizimin e proceseve në një qëllim kryesor strategjik. Kështu, ne do të vazhdojmë të prodhojmë risi dhe vlera për klientët tanë”, – tha z.Christian Canacaris, Drejtor i Përgjithshëm i Raiffeisen Bank në Shqipëri.

“Raiffeisen ON përdor sigurinë më të mirë botërore, pa kompromentuar eksperiencën e përdorimit nga klientët tanë, duke e bërë të lehtë bërjen e biznesin pa përdorur pajisje apo procese sigurie të komplikuara.

Kjo është një platformë plot me tipare të nevojshme, e cila është krijuar dhe konceptuar si për klientët individë, ashtu dhe për ata korporatë. Nëpërmjet teknologjisë së saj të përparuar, Raiffeisen ON ofron shërbime të shpejta dhe të sigurta, pa pasur nevojë të shkohet në bankë.

Nëpërmjet kësaj platforme unike, të gjithë mund të hyni të sigurt në llogaritë personale apo të biznesit, të dërgoni para me telefonin apo kompjuterin tuaj, të kontrolloni çdo gjë në kohë reale, të transferoni para brenda dhe jashtë vendit, të paguani faturat tuaja, të paguani kartat e kreditit ose edhe t’i bllokoni ato nëse dëshironi, si dhe të këmbeni para. Ajo kujdeset për llogaritë tuaja, qofshin këto personale apo të biznesit; në mënyrën më të sigurt të mundshme, duke përdorur elemente të reja dhe inovative të sigurisë.

Aplikimi është falas, dhe mund të shkarkohet në App Store dhe Play Store dhe llogaria juaj mund të hapet dhe të aksesohet në pak minuta.

Dhe më e rëndësishmja, ky është vetëm hapi i parë. Ne jemi duke u transformuar si bankë, duke u bërë dixhitale edhe në proceset e brendshme si dhe në organizim.

Me Raiffeisen ON që mund t’a shkarkoni kudo, jeta juaj do jetë më e lehtë dhe përvoja juaj bankare më e shpejtë.”

Burimi: noa.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0