Qendrat tregtare kineze kanë një "vend", ku ju mund të lini burrin tuaj dhe të blini të qeta - Business Magazine Albania

Qendrat tregtare kineze kanë një “vend”, ku ju mund të lini burrin tuaj dhe të blini të qeta


Një qendër tregtare në Shangai e di dhimbjen e një burri i cili ka për të duruar pazarin e pafundëm në fundjavë. Si dhe dëshirën e partnereve të tyre të cilat duan të blejnë pa patur një person që ankohet gjatë gjithë kohës.

Qendra tregtare “Vanke” në Shanghai sapo ka hapur një “dhomë për burrat” gjatë fundjavës. Kjo po inkurajon gratë për të “depozituar” burrat e tyre atje, ndërsa ato shkojnë nëpër dyqane.

Dhomë ka pajisje të tilla si karrige të rehatshme, një TV, një frigorifer të pajisur me pije dhe madje edhe një karrige për masazh.

qendrat-tregtare-kineze-kane-nje-vend-ku-ju-mund-te-lini-burrin-tuaj-dhe-te-blini-te-qeta-business-mag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Weibo, që është versioni i Kinës për Twitter, njerëzit duket se mendojnë se kjo është një ide shumë e mirë.

Madje një përdoruese femër shtoi: “A ka një vend për gratë të cilat nuk e pëlqejnë pazarin?”

Burimi: mashable.com

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0