Pse makina juaj e radhës duhet të jetë Kia Sportage - Business Magazine Albania

Pse makina juaj e radhës duhet të jetë Kia Sportage

Kia Sportage

Është një fakt i njohur se SUV dhe crossovers janë makinat më të shitura përgjatë viteve të fundit. Me më tepër njerëz që kanë nevojë për komfort në makinat e tyre kompakte, prodhuesit e makinave normalisht po përgjigjen duke dizenjuar produkte të reja.

Kia Sportage 2022 është një ndër makinat më të mira në këtë department dhe vjen në një çmim plot leverdi për shërbimet që ofron si dizajni inovativ dhe teknologjia e lartë e përdorur në të. Më poshtë ne do të listojmë disa arsye se përse makina juaj e ardhshme duhet të jetë Kia Sportage.

Kia Sportage 2022 ofron pamje, motorë dhe shërbime të ndryshme për stile të ndryshme drejtimi

Kia Sportage 2022 nuk është një crossover sportiv me nisjen më të shpejtë, por është tepër praktike dhe e rehatshme. Kjo makinë vjen në 7 modele të ndryshme mes të cilave ju mund të zgjidhni atë që i përshtatet më tepër stilit tuaj të drejtimit. Secila prej këtyre modeleve është e pajisur me shërbime dhe çmime që i përshtaten buxheteve të ndryshme.

Gjëja më e mirë e Kia Sportage 2022 është fuqia hibride e saj. Motori standard ka kapacitet prej 1.6 litrash me 4 cilindra, që ofron 187 kuajfuqi dhe vjen me një transmision automatik me 8 marshe. Ndërkohë që opsioni hibrid vjen me një motor 1.6 litra me 4 cilindra dhe një motor elektrik, të cilat së bashku gjenerojnë 226 kuajfuqi. Bateria në modelin hibrid mundëson që makina të kryejë 41.4 km vetëm duke përdorur energjinë elektrike.

Dizajni origjinal i Kia Sportage 2022

Përmes pamjes së re tepër origjinale me drita të holla kjo makinë mund të njihet nga një largësi mjaft e madhe. Qëndrimi i lartë, trupi më i madh se më parë dhe një tavan me dy tone të ndryshme vetëm përmirësojnë pamjen e Kia Sportage 2022.

Kia ka arritur që në kërë makinë të zbusë vijat e mprehta në pjesën e parme duke ruajtur pamjen “agresive” me dritat unike.

Pajisjet teknologjike në Kia Sportage 2022

Pjesa e brendshme e Kia Sportage 2022 është shumë e thjeshtë për t’u pëlqyer. Dizajni modern përfshin një ekran të madh digjital dhe kontrolle intuitive që e bëjnë më të pëlqyeshme eksperiencën e drejtimit të një makine të tillë.

Lexo: Mektrin Motors, në AUTOMOTIVE FAIR ALBANIA me prurjet më të fundit

Kia Sportage ofron lidhjet Apple Carplay dhe Android Auto, një karikues wireless për smartphone-in tuaj, Wi-Fi, porta karikimi USB, ndenjëse me ngrohje dhe shumë shërbime të tjera që ju mund të shtoni gjatë porositjes së makinës.

Kia Sportage 2022 nuk i mungojnë as shërbimet e sigurisë. Modeli standard ofron elemente mbështetëse të drejtimit si frenimi automatik i emergjencës kur zbulohet prania e një kalimtari apo çiklisti, sensorë parkimiactive line control.

Për të përfituar më tepër shërbime të tilla, ju mund të konfiguroni makinën sipas dëshirave tuaja.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0