Proçesorët Exynos të Samsung janë përzgjedhur për të Revolucionarizuar Gjeneratën e Ardhshme të Infotainment Brenda Makinave Audi - Business Magazine Albania

Proçesorët Exynos të Samsung janë përzgjedhur për të Revolucionarizuar Gjeneratën e Ardhshme të Infotainment Brenda Makinave Audi


Audi PSCP nisi në vitin 2010 për të implementuar sa më shpejt teknologjitë e fundit që përmbushin standartet e tij më të larta të fuqisë, performancës dhe cilësisë për automjetet. Si një partner kyç, Samsung do të mundësojë proçesorët e tij më të kërkuar Exynos për gjeneratën e ardhshme të sistemit IVI tek Audi.

“Me proçesorët Exynos, Samsung ka provuar leadeshipin e teknologjisë së tij në përformancë, besueshmëri dhe zgjidhje innovative paketimi,” tha Alfons Pfaller, Kreu i Zhvillimit të Infotainment të Audit. “Përmes PSCP, Samsung dhe Audi do të punojnë së bashku për të sjellë eksperiencën më të mirë infotaiment brenda makinës me nivelin e cilësisë së automjeteve që pritet nga marka Audi.”

“Ne jemi shumë të kënaqur që jemi pjesë e avancimit të shpejtë të teknologjisë së automobilave,” tha Charlie Bae, Zëvendës Presidenti Ekzekutiv i Shitjeve dhe Marketingut, Sistemi LSI Bisness në Samsung Electronics. “Samsung është plotësisht i dedikuar për të dhënë zgjidhje të fuqishme dhe të besueshme në shkallë të lartë përformance për Audin për nivelin pasardhës të kënaqësisë së drejtimit të makinës.”

Me një Sistem Operues (SO) të shumëfishtë dhe mbështetje multi-ekran, proçesorët më të kërkuar Exynos mund të operojnë në katër fusha dhe ekrane të ndryshëm të vendosura në makinë në të njëjtën kohë. Informatika e fuqishme edhe përformanca e përpunimit grafik të proçesorëve Exynos ofron një lidhje të lartë grafike në ekrane për një angazhim më të thellë të përdoruesit.

Që nga viti 2010, proçesorët Exynos të Samsung kanë siguruar pajisjet inteligjente me përformancën më të lartë duke filluar nga telefonat e mençur dhe laptopët për sistemin e navigimit, duke siguruar eksperiencën më të fundit për përdoruesit. Përmes adoptimit të teknologjisë së përparuar dhe optimizimin për automjetet, Samsung është angazhuar që të sjellë performancën më të lartë për një eksperiencë më të sigurt dhe më të këndshme të drejtimit të makinës.

Për më shumë infromacion rreth produkteve Exynos të Samsung, ju lutem vizitoni www.samsung.com/exynos

Rreth Samsung Electronics Co, Ltd

Samsung Electronics Co, Ltd frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me ide dhe teknologji transformuese. Kompania po ripërcakton botën e TV-ve, telefonëve inteligjentë, pajisjeve që vishen, tabletëve, kamerave, pajisjeve dixhitale, printerave, pajisjeve mjekësore, sistemeve të rrjetit dhe zgjidhjeve për gjysëmpërçues dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutem vizitoni redaksinë e lajmeve të Samsung në news.samsung.com.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0