PayPal lançon "super aplikacionin" për të mbuluar të gjitha nevojat tuaja të pagesave - Business Magazine Albania

PayPal lançon “super aplikacionin” për të mbuluar të gjitha nevojat tuaja të pagesave

pagesave

Pas lajmeve për “super aplikacionin” e ri në korrik, PayPal ka prezantuar zyrtarisht aplikacionin e tij të ri të gjithanshëm, të personalizuar që u siguron përdoruesve të gjitha mjetet që u nevojiten për të menaxhuar jetën e tyre financiare.

Aplikacioni i ri PayPal gjithashtu prezanton veçori të reja në aplikacionin e tij të transferimit të parave duke përfshirë një llogari të re kursimi me rendiment të lartë të siguruar nga Synchrony Bank e quajtur PayPal Savings si dhe mjete të reja të blerjeve brenda aplikacionit që u mundësojnë përdoruesve të fitojnë shpërblime të ndryshme cash ose kredit për shopping.

Në të njëjtën kohë, aplikacioni i ri siguron një ndalesë të vetme për klientët e PayPal për të menaxhuar pagesat e faturave të tyre, të paguhen deri në dy ditë para me një veçori të re të quajtur Direct Deposit, të fitojnë shpërblime dhe të menaxhojnë kartat e dhuratave, të dërgojnë dhe të marrin para për miqtë, familjen dhe bizneset, të paguajnë me kodet QR, të përdorin dhe menaxhojnë kreditin, të blejnë, të mbajnë dhe shesin kriptovaluta dhe të përfitojnë nga shërbimet Buy Now, Pay Later (Bli Tani, Paguaj më vonë).

Presidenti dhe CEO i PayPal, Dan Schulman dha një pasqyrë të mëtejshme mbi aplikacionin e ri të kompanisë në një deklaratë për shtyp, duke thënë:

“Ne jemi të lumtur të prezatojmë versionin e parë të aplikacionit të ri PayPal, një destinacion i vetëm për klientët tanë për të marrë kontrollin e jetës së tyre të përditshme financiare, me veçori të reja si qasja në kursimet me rendiment të lartë, mjetet e blerjeve brenda aplikacionit për klientët për të gjetur marrëveshje dhe për të fituar shpërblime cash, qasje në Depozitën Direkte (Direct Deposit) dhe pagesa faturash. Aplikacioni ynë i ri u ofron klientëve një përvojë të thjeshtuar, të sigurtë dhe të personalizuar që ndërtohet në platformën tonë të besimit dhe sigurisë dhe heq kompleksitetin e nevojës për të menaxhuar financa të shumta ose aplikacionet e blerjeve, mbani mend fjalëkalime të ndryshme dhe ndiqni shpërblimet e besnikërisë. “

Lexoni: Amazon, PayPal dhe Uber: Ja çfarë mund të mësoni nga këto startup-e që dukej se ishin të destinuara të dështonin

Portofol digjital inteligjent

Aplikacioni i ri i PayPal është një portofol digjital inteligjent që përfshin një platformë të personalizuar të llogarisë së një klienti.

Opsioni i portofolit të aplikacionit lejon përdoruesit të menaxhojnë instrumentet e pagesave dhe Depozitën Direkte, opsioni i financave përfshin qasjen në kursime me rendiment të lartë dhe mundësi kripto dhe opsioni i pagesave përfshin veçori të dërgimit dhe marrjes së parave, dërgesave ndërkombëtare, dhënie për bamirësi dhe pagesa faturash. Sidoqoftë, PayPal gjithashtu ka shtuar një veçori të mesazheve të dyanshme në mënyrë që përdoruesit të mund të dërgojnë mesazhe mirënjohjeje pas transaksioneve nga kolegët.

Ndërsa numri i konsumatorëve që përdorin portofolat digjitalë pritet të dyfishohet në 4.4 miliardë në nivel global deri në vitin 2025 sipas një raporti nga Juniper Research, aplikacioni i ri PayPal synon ta trajtojë këtë duke u dhënë përdoruesve të kompanisë një aplikacion të gjithanshëm që mund të shërbejë si destinacioni i tyre kryesor për menaxhimin e jetës së tyre të përditshme financiare.

PayPal gjithashtu planifikon të shtojë veçori dhe përmirësime shtesë në aplikacionin e tij duke përfshirë aftësitë e investimit dhe më shumë mënyra për të paguar me aplikacionin si online ashtu edhe në dyqan.

Aplikacioni i ri PayPal po del tani dhe PayPal Savings dhe veçoritë e shpërblimet e reja të kompanisë për blerje do të jenë të disponueshme tek klientët amerikanë në muajt e ardhshëm.

/techradar

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0