Pavarësisht rreziqeve, Bitcoin është ende në rrugën e duhur për 100K $ - Business Magazine Albania

Pavarësisht rreziqeve, Bitcoin është ende në rrugën e duhur për 100K $

Kriptomonedha më e shquar në botë, bitcoin, ka potencialin për të arritur $ 100,000 në ciklin aktual të demit, me gjithë pasigurinë dhe paqëndrueshmërinë në rritje, thotë Lyn Alden, themeluesi i Strategjisë së Investimeve Lyn Alden.

“Ne po shohim shumë shkumë në të gjithë industrinë”, tha analisti për Cointelegraph, duke iu referuar tubimit të fundit të disa monedhave meme të tilla si Dogecoin. “Ato janë lloj shenjash paralajmëruese për ciklin”, shtoi Alden.

Me ngadalësimin e demit dhe rreziqet në rritje të një korrigjimi, ka kuptim për disa investitorë të marrin disa para nga tryeza dhe t’i vendosin ato në pasuri të tjera, shpjegoi Alden. “Për njerëzit që do të kishin probleme me tërheqjet ose periudhat e paqëndrueshmërisë, mund të ketë kuptim të ribalancojnë.”

Pavarësisht nga një numër altcoins që tejkalojnë performancën e bitcoin këtë vit, nuk është aspak afër humbjes së pozicionit të saj udhëheqës në tregun e kriptove. Shumica e altcoins nuk arritën të mbanin të njëjtën shkallë të rritjes përgjatë cikleve të shumta të biznesit, shtoi Alden.

Bitcoin u ul në një minimum prej dy muajsh të enjten, pasi CEO i Tesla-s Elon Musk tha se kompania do të ulë planet e saj për pranimin e monedhës dixhitale. Raportet se Binance, një nga shkëmbimet më të mëdha në botë të kriptomonedhave, përballet me një hetim të SHBA për tregti të paligjshme, gjithashtu kanë shtuar shitjen.

Bitcoin ka luftuar që kur arriti një rekord të lartë prej 64,895,22 dollarë në mes të prillit. Ai ra në 45,700 dollarë të Enjten dhe po lëvizte rreth 58,000 dollarë në fillim të këtij muaji. Pjesa e Bitcoin në kapitalizimin e përgjithshëm të tregut të të gjitha kriptovalutave ra në 42%, më e ulta që nga qershori 2018. Të Dielën, Bitcoin tregtohej me 48,940 dollarë për simbol që nga ora 08:50 GMT.

Russian Today

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0