Organizata MeOut Group është në kërkim të partnerëve


MeOut Group, është një organizatë rinore aktive me qendër në Budapest, Hungari. Misioni i tyre është të ofrojë mundësi cilësore për të rinjtë të mësojnë dhe zhvillohen personalisht dhe profesionalisht, veçanërisht në fushën e inovacionit, sipërmarrjes, sipërmarrjes sociale dhe përdorimit të mediave sociale. Organizata ka vendosur të zhvillojë një projekt të ri KA205 me Erasmus +.

“Ne kryesisht jemi në kërkim të aplikantëve si:  gratë e reja, sipërmarrësit, ekspertët e bërjes së videove dhe fushat e lidhura, kështu që do t’u japim përparësi partnerëve me disa përvoja në këto fusha. Një nga qëllimet tona është të promovojmë ekuilibrin gjinor”, shkruhet në postimin e organizatës.

Lexoni: Disa ide dhe këshilla për bizneset në kohën e koronavirusit

“Qëllimet tona përfshijnë zërin e sipërmarrësve që kanë pasur më shumë sukses në një vend tjetër të BE-së sesa në vendin e tyre. Ne gjithashtu duam të thellojmë marrëdhëniet ndërkombëtare”.

“Ne krijuam një faqe në internet për këtë iniciativë dhe po marrim pjesë në mënyrë aktive në kanalet e ndryshme sociale / komunitare. Qëllimi ynë është të bëjmë sa më shumë të rinj që të jetë e mundur, të bashkohen në iniciativë dhe të mësojnë për videot dhe vlerat tona. Në total, ne po planifikojmë dy takime ku gratë frymëzuese të paraqitura në videot e podcast-it do të bëjnë prezantime personale për të rinjtë, në të cilat të pranishmit mund të bëjnë pyetje”.

Lexoni: COVID-19, FMN-ja shpall recension global, e gatshme për ndihmë

“Ne gjithashtu planifikojmë të publikojmë një botim për tubimet, duke mbledhur mesazhet më të rëndësishme nga videot e podcast-it dhe duke folur me një numër profesionistësh në këtë temë, duke ndihmuar në inkurajimin e të rinjve për t’u bërë më sipërmarrës”, thotë në postim, përfaqësuesja e MeOut.

Nëse doni të bëheni pjesë, plotësoni një pyetësor të thjeshtë, duke klikuar këtu.

Afati i plotësimit të pyetësorit është data 5 prill 2020.

Për më shumë informacion klikoni këtu.

 

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale