Nokia rrit perpjekjet per te marre Instagram-in ne Windows Phone - Business Magazine Albania

Nokia rrit perpjekjet per te marre Instagram-in ne Windows Phone


Me heret kete muaj Nokia nxori nje aplikacion te ri te quajtur #2instawithlove, i cili iu lejon njerezve te nxjerrin foto me efektin klasik polaroid.
Aplikacioni automatikisht krijon #2instawithlove ne menyre te tille qe sapo te postohet ne Twitter apo Facebook, pjesa tjeter e botes te shikoje hashtagun bashke me foton.
 
Tani me sa duket Nokia po i rrit perpjekjet per te bindur Intagram-in te krijoje aplikacionin perkates per OS e Nokias. WMPoweruser.com raporton se Nokia ka hapur nje fushate me postera per te inkurajuar me shume njerez ta shkarkojne aplikacionin #2Intsawithlove.
 
Eshte e qarte se kompania Finlandeze po harxhon nje pjese te buxhetit per marketingun per te bindur Facebook-un te krijoje nje aplikacion Windows Phone Instagram.
 
Shume veta me te drejte pyesin veten se pse Nokia po harxhon gjithe kete kohe dhe buxhet ne nje fushate ku Facebook-u nuk ka asnje lloj interesimi.
Gjithsesi nje thashethem i koheve te fundit thote se nje aplikacion i tille eshte vertet ne punim e siper, por nuk ka asnje prove per ta vertetuar. (PCWorld Albanian)
 
 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0