Njihuni me "Hyper Pro": novacioni i glo™️ në duhanin me ngrohje, vjen në Shqipëri - Business Magazine Albania

Njihuni me “Hyper Pro”: novacioni i glo™️ në duhanin me ngrohje, vjen në Shqipëri

Njihuni me "Hyper Pro": novacioni i glo™️ në duhanin me ngrohje, vjen në Shqipëri

British American Tobacco Albania (BAT) vazhdon të shtyjë kufijtë e novacionit me prezantimin e produktit të vet më të fundit, glo™️ Hyper Pro, në Shqipëri. Pas suksesit të arritur në Kroaci, Itali, Poloni, Japoni dhe shumë vende të tjera, pajisja vjen për të ofruar një përvojë të re në ngrohjen e duhanit. Me afërsisht 9 milionë përdorues të moshës së rritur të glo™️ në mbarë botën, kjo pajisje u krijua për të çuar në një nivel tjetër eksperiencën e ngrohjes së duhanit, përmes kombinimit të teknologjisë së përparuar me dizajnin elegant që përmbushin dëshirat dinamike të konsumatorëve modernë. 

Karakteristika novatore për përvojë më të plotë 

Në thelb të glo™️ Hyper Pro është teknologjia HeatBoost™, që ofron shije më të plotë dhe më shumë kënaqësi përmes temperaturave më të larta të ngrohjes. Kjo veçori është tepër e dobishme për përdoruesit e moshës së rritur që kërkojnë një profil të fortë shijeje, duke rritur përvojën e përgjithshme të përdorimit të produkteve të duhanit me ngrohje. 

Pajisja vjen me një ekran LED EasyView™, i cili jep plot informacion mbi gjendjen e saj. Kjo përfshin jetëgjatësinë e baterisë, mënyrën e ngrohjes dhe tregues të tjerë të rëndësishëm, duke i siguruar përdoruesit të moshës së rritur të gjithë informacionin që i nevojitet me një shikim. 

Një tipar dallues i glo™️ Hyper Pro është TasteSelect™ Dial, i cili mundëson kalimin e lehtë midis modaliteteve Standard dhe Boost. Kjo mundësi personalizimi i lejon përdoruesit të rritur të përshtatë intensitetin sipas dëshirës, duke ofruar kontroll si për përdoruesit e rinj, ashtu edhe për ata me përvojë.
Për më tepër, glo™️ Hyper Pro është projektuar për komoditet dhe jetëgjatësi, me bateri që zgjat afërsisht 90 minuta dhe që lehtësisht mjafton për një ditë të tërë përdorimi. Pasi karikohet plotësisht, pajisja ofron deri në 20 seanca, tre prej të cilave mund të jenë të njëpasnjëshme, duke e bërë atë ideale për përdorim të përditshëm pa nevojën e karikimit të herëpashershëm. 

Dizajn elegant dhe ergonomik 

Dizajni është element i fuqishëm dallues i glo™️ Hyper Pro. BAT-i garanton që pajisja jo vetem që është funksionale, por edhe estetikisht tërheqëse. Pajisja është e disponueshme në katër ngjyra: Ruby Black, Lapis Blue, Purple Sapphire, dhe Obsidian Black. Çdo variant ngjyrash është krijuar për të tërhequr një gamë të gjerë stilesh personale, duke e kthyer  glo™️ Hyper Pro jo vetem në pajisje për ngrohjen e duhanit, por edhe në shprehje të stilit personal. 

Dizajni ergonomik i glo™️ Hyper Pro siguron që pajisja të jetë e rehatshme, me material të lëmuar që rrit ndjesinë premium. Ky fokus në dizajn siguron që pajisja të jetë praktike për përdorim të përditshëm dhe mjaft elegante në pamje. 

 Angazhimi ndaj novacionit dhe produkteve me rrezik të reduktuar* 

Angazhimi i BAT ndaj novacionit dhe produkteve me rrezik të reduktuar është i dukshëm në zhvillimin dhe prezantimin e glo™️ Hyper Pro. Shoqëria ka investuar vazhdimisht në kërkime dhe zhvillim për të krijuar produkte që plotësojnë standardet më të larta të sigurisë dhe performancës, duke ofruar një alternativë ndryshe nga duhanpirja tradicionale që redukton ekspozimin ndaj kimikateve të dëmshme. 

Prezantimi i glo™️ Hyper Pro shënon hap të rëndësishëm në strategjinë e BAT për të udhëhequr transformimin e industrisë së duhanit me produkte me cilësi të lartë dhe rrezik të reduktuar. Me anë të teknologjisë së avancuar, thjeshtësisë intuitive dhe dizajnit elegant, BAT po përcakton standarde të reja në industri, duke përmbushur kërkesat e konsumatorëve të moshës së rritur për alternativa më të mira.
*Bazuar në rezultatet e marra dhe duke supozuar tranzicion të plotë nga pirja e cigareve tradicionale. Këto produkte nuk janë pa rrezik dhe shkaktojnë varësi.

*Artikull i sponsorizuar

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0