Njihuni me folëset e seminarit motivues: “Gruaja Shqiptare në Karrierë”


Më datë 19 Maj vjen një Seminar Motivues me në qendër FEMRËN, rolin dhe rëndësinë e saj në aspektin profesional.

BusinessMag në këtë artikull ju njeh me folëset e seminarit.

Po ju njohim me ideatoren, organizatoren dhe moderatoren e seminarit “Gruaja Shqiptare në Karrierë”, Armira Lazaj, pedagoge dhe trajnere në tematikat: Menaxhim, Marketing, Sipërmarrje, Lidership, Inovacion & Kreativitet, Aftësi Komunikuese.

Antonela Hako, sipërmarrëse e sukseshme, bashkëthemeluese e HAKO shpk

Edlira Çepani koordinatore Kombëtare e rrjetit të grave Barazi Në Vendimmarrje

Klodiana Shala, kampione në atletikë

Lediona Braho, Psikologe klinike

Xhoi Jakaj, Pedagoge në FSHN, presidente e shoqatës “Act Now” dhe themeluesen e Gong News

Për të qenë pjesë e këtij seminari aplikoni në adresën [email protected] duke dërguar emrin, mbiemrin, nr. e tel, profesionin, moshën

Data e aktivitetit: 19 Maj 2018
Ora: 09:30 – 14:00
Vendi: Tirana Business University
Pagesa: 2000 lekë (të reja), ndërsa kategoria studentë përfitojnë me 50% zbritje, pra 1000 lekë (të reja)

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale