Një plan më i mirë për të rregulluar ekuilibrin punë-jetë, se puna me 4 ditë në javë - Business Magazine Albania

Një plan më i mirë për të rregulluar ekuilibrin punë-jetë, se puna me 4 ditë në javë

Të hënën, mijëra punëtorë në Mbretërinë e Bashkuar do të fillojnë një provë katër-ditore të javës së punës me pagë 100 për qind. Por ideja e ëndërruar vjen me një paralajmërim të madh: Për të marrë pagë të plotë ndërsa punojnë 80 për qind të orarit të tyre të zakonshëm, punëtorët duhet të premtojnë se do të ruajnë produktivitetin 100 për qind. Dhe kjo vjen në kurriz të një gjëje që punonjësit duan vërtet dhe që përmirëson mirëqenien e tyre për të ecur drejt një ekuilibri më të mirë punë-jetë: lirinë për të punuar kur të duan.

Pas asaj që do të sjellë një fitim fillestar, programi pas pilotimit ka të ngjarë të shohë rënie të produktivitetit pasi stafi do të bëhet i mbingarkuar me punë. Sepse mënyra për të reduktuar djegien dhe për të rritur produktivitetin nuk është zvogëlimi i numrit të ditëve që punojmë, siç dëshmon strategjia më e çuditshme (por më efektive) e dorëheqjes së madhe. Në vend të kësaj, është për të reduktuar numrin e orëve që punojmë në ditë.

Me fjalë të tjera, njerëzit në fund të fundit duan lirinë dhe fleksibilitetin për të funksionuar kur ata e kanë më të përshtatshme. Dhe ndonëse tingulli i një jave pune katër-ditore është tërheqës, apeli është i rrënjosur tek ideja për të ppunaur më pak.

Ajo që ul më shumë stresin është më efektive dhe më e lehtë për punëdhënësit për t’u vendosur në vend të kësaj është rregullimi fleksibël i punës.

Truri i njeriut funksionon më mirë në blloqe kohore

Mendja e njeriut është e shkëlqyer në shpërthime të shkurtra përqendrimi dhe vëmendjeje, por natyrshëm nuk është e aftë për periudha të zgjatura përqendrimi. Sipas një artikulli të publikuar nga Shkolla Mjekësore e Harvardit, ajo që është më e mira për trurin tonë është të punojmë në blloqe kohore – gjë që e lejon orari fleksibël i punës.

Pra, në vend që të përpiqeni të kaloni pesë ditë në katër dhe të ruani një nivel çnjerëzor fokusi për ta bërë këtë, orari fleksibël i punës u jep punonjësve hapësirën për të punuar në sinkron me fokusin e tyre (dhe mungesën e tij). Ai jo vetëm që është më i shëndetshëm për trurin, duke kontribuar në mirëqenien e punonjësve, por gjithashtu u mundëson punonjësve tuaj të rimbushen siç duhet dhe t’i kthehen punës së tyre me një fokus të shtuar.

Orët e gjata janë problemi, jo zgjidhja

Meqenëse truri ynë nuk është i lidhur për periudha të gjata fokusi, është kryesisht joreale që të gjithë të jenë në gjendje të kryejnë të gjithë punën e tyre në më pak kohë. Ata që nuk ia dalin dot thjesht do të përfundojnë duke punuar ditë më të gjata. Nuk është për t’u habitur që hulumtimet tregojnë se orët e gjata dështojnë për njerëzit dhe kompanitë.

Zgjidhja, pra, është të mos kemi më pak ditë, më të gjata. Zgjidhja është të kesh më pak orë në ditë, dhe ndoshta më shumë ditë. Sado e tmerrshme që mund të tingëllojë fillimisht, realiteti është se mund të jetë çuditërisht ideale.

Jepini punonjësve autonomi, merrni rezultate

Ndërkohë që kisha fleksibilitetin për të kondensuar javën time të punës 40-orëshe në vetëm katër ditë, rrallë e bëja, sepse kisha më pak stres dhe një cilësi më të lartë jetese duke e shkëputur punën ashtu siç më përshtatej gjatë gjithë javës. Por bukuria e orarit fleksibël është se nëse një nga punonjësit tuaj ka aftësinë të ruajë fokusin dhe të kryejë të gjithë punën e tyre në më pak ditë, ata munden. Në fund të fundit, puna fleksibël i lejon punonjësit të kryejnë punën e tyre pa kufijtë e ditëve ose orëve të caktuara.

Sigurisht, kjo nuk funksionon brenda të gjitha organizatave ose pozicioneve – ashtu siç nuk funksionon as java katërditore e punës. Por, duke u dhënë punonjësve me objektiva të matshëm dhe pozicione të bazuara në produktivitet, lirinë për të punuar në orarin e tyre siguron një ekuilibër më të mirë punë-jetë. Kjo i lejon ata të punojnë rreth jetës së tyre, në vend që të jetojnë rreth punës së tyre./ INC.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0