Një adoleshente u bë e famshme kur postoi në Twitter nga frigoriferi pasi nëna e saj ia mori telefonin


Postimi i adoleshentes nga Kentucky u bë i famshëm pasi ajo përdori frigoriferin inteligjent të familjes sepse nëna e saj ia kishte konfiskouar iPhone-in dhe të gjitha pajisjet tjera.

Profili i Dorothy, @ Thanksunext327, funksionon kryesisht si një fanpage e këngëtares së njohur Ariana Grande.

https://twitter.com/thankunext327/status/1159505376066383872?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1159505376066383872&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.businessinsider.com%2Fgirl-tweets-smart-fridge-mom-confiscated-devices-viral-2019-8

Dorothy i tha revistës New York se për shkak se “ajo po vlonte oriz dhe ishte shumë e zënë në telefon, furra shpërtheu në flakë” dhe nëna e saj ia mori iPhone-in më 4 Gusht.

Pas pak, Dorothy postoi në Twitter nga katapulti i saj Nintendo 3DS: “Unë po e lë Twitter-in përgjithmonë. Mamaja ime ma mori telefonin. Më ka marrë malli për të gjithë. Jam duke qarë. Mirupafshim.”

Dorothy deklaroi për The Guardian përmes iPad-it të kushëririt të saj se nëna e saj “i mori të gjitha teknologjitë e mia, në mënyrë që unë t’i kushtoja më shumë vëmendje ambientit tim përreth”.

“Jam ndjerë si e vdekur!” tha ajo. “Unë jam shqetësuar sepse kam qenë e mërzitur gjatë gjithë verës dhe Twitter-i më ndihmon të kaloj kohën.”

Pastaj Twitter dhe kompania LG treguan mbështetjen e tyre nëpërmjet një postimi në Twitter, duke krijuar një hashtag #FreeDorothy (LironiDorothy-n).

Nuk dihet nëse Dorothy-t i janë rikthyer pajisjet e saj elektronike.

BusinessInsider

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale