Në Europë, porositë paraprake për Samsung Galaxy Note10 tejkalojnë ato të Galaxy Note9 


Përpara përvjetorit të dhjetë të gamës Galaxy, Samsung Electronics ka zbuluar sot se linja Galaxy Note10 ka gjeneruar më shumë porosi paraprake sesa Galaxy Note9 në 2018 në Evropë.

Duke përfaqësuar mbi gjysmën e shitjeve, versioni prizmatik Aureolë me shkëlqim është aktualisht zgjedhja më popullore në tregjet evropiane, duke treguar një trend të konsumatorëve që zgjedhin një gamë më të larmishme të ngjyrave të pajisjeve.

Në të gjithë Evropën, ekziston gjithashtu një preferencë për pajisje më të mëdha me performancë të lartë, me Galaxy Note 10+ që përfaqeson pjesën më të madhe të porositjeve paraprake.

Me një ekran Cinematic Infinity Display pa kornizë, S Pen më të avancuar dhe opsionet më të fundit për të kapur video dhe foto mahnitëse, Galaxy Note10 është krijuar për të lidhur punën dhe jetën lehtësisht, duke kombinuar dizajnin elegant me performancën e fuqishme.

Për herë të parë, Note 10 është në dispozicion në dy madhësi: Galaxy Note10 i dedikohet përdoruesve që duan fuqinë e S Pen në një faktor të formës kompakte, ndërsa Galaxy Note10 + përmban ekranin më të madh të serisë Note me një ekran 6.8-inch Cinematic Infinity. Të dhënat e ruajtura në të dy pajisjet mbrohen nga platforma e sigurisë Knox.

Për herë të parë, edhe 5G po vjen në gamën e Note[1], duke i lejuar klientët të shfrytëzojnë plotësisht rrjetin e gjeneratës tjetër për transmetimin e videove me rezolucion të lartë, shkarkime super të shpejta dhe lojëra me performancë të lartë në kohë reale.

Mark Notton, Drejtor i Portofolit të Produkteve në Samsung Mobile Europe komentoi: “Për vite me radhë, seria Galaxy Note ka ndihmuar përdoruesit besnikë në të gjithë Evropën të ndjekin pasionet e tyre dhe të arrijnë qëllimet e tyre. Linja Galaxy Note10 është një evolusion i serisë, që lejon konsumatorët të vojnë produktivitetin dhe kreativitetin e tyre në nivelin tjetër.

“Është inkurajuese të shohësh një përgjigje kaq pozitive për porositë paraprake në Evropë, me variantet tona Note 10 dhe Note10 + që u ofrojnë klientëve më shumë zgjedhje se kurrë. Pas lancimit të S10 5G në fillim të këtij viti, ne jemi gjithashtu duke vazhduar angazhimin tonë ndaj teknologjisë 5G përmes gamës së Note dhe pajisjeve të tjera, të cilat besojmë se do të ndryshojnë mënyrën se si konsumojmë përmbajtje dhe lidhemi me miqtë e familjen tonë. “

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale