Në Europë, porositë paraprake për Samsung Galaxy Note10 tejkalojnë ato të Galaxy Note9  - Business Magazine Albania

Në Europë, porositë paraprake për Samsung Galaxy Note10 tejkalojnë ato të Galaxy Note9 


Përpara përvjetorit të dhjetë të gamës Galaxy, Samsung Electronics ka zbuluar sot se linja Galaxy Note10 ka gjeneruar më shumë porosi paraprake sesa Galaxy Note9 në 2018 në Evropë.

Duke përfaqësuar mbi gjysmën e shitjeve, versioni prizmatik Aureolë me shkëlqim është aktualisht zgjedhja më popullore në tregjet evropiane, duke treguar një trend të konsumatorëve që zgjedhin një gamë më të larmishme të ngjyrave të pajisjeve.

Në të gjithë Evropën, ekziston gjithashtu një preferencë për pajisje më të mëdha me performancë të lartë, me Galaxy Note 10+ që përfaqeson pjesën më të madhe të porositjeve paraprake.

Me një ekran Cinematic Infinity Display pa kornizë, S Pen më të avancuar dhe opsionet më të fundit për të kapur video dhe foto mahnitëse, Galaxy Note10 është krijuar për të lidhur punën dhe jetën lehtësisht, duke kombinuar dizajnin elegant me performancën e fuqishme.

Për herë të parë, Note 10 është në dispozicion në dy madhësi: Galaxy Note10 i dedikohet përdoruesve që duan fuqinë e S Pen në një faktor të formës kompakte, ndërsa Galaxy Note10 + përmban ekranin më të madh të serisë Note me një ekran 6.8-inch Cinematic Infinity. Të dhënat e ruajtura në të dy pajisjet mbrohen nga platforma e sigurisë Knox.

Për herë të parë, edhe 5G po vjen në gamën e Note[1], duke i lejuar klientët të shfrytëzojnë plotësisht rrjetin e gjeneratës tjetër për transmetimin e videove me rezolucion të lartë, shkarkime super të shpejta dhe lojëra me performancë të lartë në kohë reale.

Mark Notton, Drejtor i Portofolit të Produkteve në Samsung Mobile Europe komentoi: “Për vite me radhë, seria Galaxy Note ka ndihmuar përdoruesit besnikë në të gjithë Evropën të ndjekin pasionet e tyre dhe të arrijnë qëllimet e tyre. Linja Galaxy Note10 është një evolusion i serisë, që lejon konsumatorët të vojnë produktivitetin dhe kreativitetin e tyre në nivelin tjetër.

“Është inkurajuese të shohësh një përgjigje kaq pozitive për porositë paraprake në Evropë, me variantet tona Note 10 dhe Note10 + që u ofrojnë klientëve më shumë zgjedhje se kurrë. Pas lancimit të S10 5G në fillim të këtij viti, ne jemi gjithashtu duke vazhduar angazhimin tonë ndaj teknologjisë 5G përmes gamës së Note dhe pajisjeve të tjera, të cilat besojmë se do të ndryshojnë mënyrën se si konsumojmë përmbajtje dhe lidhemi me miqtë e familjen tonë. “

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0