Ndryshimet që sjell YouTube për të përmirësuar përvojën e përdoruesit


YouTube njoftoi hapat që po ndërmerr për të pozicionuar më mirë veten si një ndër destinacionet më të mira për lajmet online.

Kompania do të investojë 25 milionë dollarë për të ndihmuar botuesit e lajmeve të rrisin videot e tyre dhe gjithashtu do të krijojë një grup botuesish për të punuar në përmirësimin e përvojës së lajmeve në YouTube.

YouTube po e bën këtë për të mbështetur organizatat e lajmeve të besueshme dhe për të ndihmuar ata të prodhojnë video në internet.

Lexoni: Lamtumirë YouTube…tani vjen?!

Përveç kësaj kompania ka në plan të kategorizojë më mirë videot përmes inspektimeve paraprake të artikujve dhe duke shtuar informacione nga palë të treta në videot e temave historike të dokumentuara mirë, për një informim më të saktë.

YouTube gjithashtu planifikon të shfaqë më shumë informacione lokale në tregjet specifike të SHBA.

burimi: BusinessInsider

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale