Ndihmoni Team Albania me vetëm një postim në rrjetet tuaja sociale për të fituar në konkursin “FIRST Global Challenge” - Business Magazine Albania

Ndihmoni Team Albania me vetëm një postim në rrjetet tuaja sociale për të fituar në konkursin “FIRST Global Challenge”


Në emër të ekipit “Team Albania” duam t’ju kërkojmë të jepni kontributin tuaj për konkursin që po zhvillohet në këto momente.

Ata do të mbajnë raundet e tyre si më poshtë:

E Hënë 17 Korrik.

09:18 Raundi 1 Shqipëria.

14:22 Round 2 Shqipëria.

15:24 Round 3 Shqipëria.

E Martë 18 Korrik.

09:57 Roundi 4 Shqipëria.

13:16 Rundi 5 Shqipëria.

16:54 Roundi 6 Shqipëria

Ekipi ka veshur T-shirt të kuq dhe robotët do të kenë flamurin shqiptar në të.

Nëse i përkisni një rrjeti social ose keni një faqe në Facebook, postojeni këtë informacion. Team Albania ka nevojë për të gjithë mbështetjen që mund të marrë.

Lexoni: Team Albania, grupi që do të përfaqësojë Shqipërinë në “FIRST Global Challenge” në SHBA

Linku për transmetimin live është në faqen: first.global/live.

Linku është postuar dhe në fan page në Facebook First Global Team Albania.   

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0