NASA ofron fonde për raketën bërthamore - Business Magazine Albania

NASA ofron fonde për raketën bërthamore

NASA ka caktuar fondet për një raketë bërthamore e cila mund të shkurtojë kohën e udhëtimit në Mars nga shtatë muaj, në vetëm 45 ditë.

Kjo raketë mund të përdoret për të transportuar si njerëzit ashtu edhe mallra nëpër Sistemin Diellor duke reduktuar ndjeshëm rreziqet kryesore që lidhen me udhëtimin ndërplanetar, siç është ekspozimi ndaj rrezatimit.

NASA do ndihmojë në financimin e kësaj rakete përmes një sërë grantesh të cilat synojnë  financimin e projekteve me rrezik të lartë dhe shpërblim të lartë, në mënyrë që të arrijnë të përmirësojnë kushtet e realizimit të misioneve hapësinorë për dekadat që do të vinë. independent

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0