Modeli Nike+ i orëve Apple del në 28 Tetor


Ndërkohë që Apple Watch Series 2 ka qënë i disponueshëm që në mes të muajit Shtator, data e saktë e publikimit të orës Nike+ nuk ka qënë e vendosur, deri më tani.

Site-t franceze WatchGeneration dhe 9to5Mac vunë re se Apple ka publikuar datën 28 Tetor si ditën e publikimit të Nike+, serinë e 2 të orëve Apple.

Modeli Nike+ i orëve ka të njëjtat veçori si Seria e 2 e rregullt e orëve, por ka një karakteristikë, vjen në 4 ngjyra të kombinuara unike dhe ka “fytyrën” e Nike tek ora.

Kjo orë vjen me një aplikacion të quajtur Nike+ Run Club, e cila i jep vrapuesve motivim për të shkuar dhe për t’u stërvitur, si dhe mundësinë për t’u lidhur dhe konkurruar me miqtë tuaj. Aplikacioni është falas dhe mund të funksionojë më çdo version të orëve Apple.

modeli-nike-i-oreve-apple-del-ne-28-tetor-business-mag

Çmimi për këtë orë është i njëjti me atë standard, 369$ për variantin 38mm, 399$ për variantin 42mm – kështu që është një mundësi e mirë për ata që po kërkojnë për diçka sportive.

Burimi: Shkruar nga Stan Schroeder dhe publikuar në mashable.com

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale