Ministrja Bilali në Tirana – Tel Aviv tech week - Business Magazine Albania

Ministrja Bilali në Tirana – Tel Aviv tech week

Këto ditë po zhvillohet në Tiranë konferenca e teknologjisë së lartë në Tiranë në datat 20-22 Mars. Konferenca ka tërhequr pjesëmarrës nga vende të ndryshme të botës. Ngjarja synon të nxisë bashkëpunimin teknologjik midis Izraelit, Shqipërisë dhe Evropës, duke bashkuar profesionistë të biznesit nga këto rajone, duke lehtësuar mundësitë e rrjetëzimit dhe shkëmbimit të njohurive.

Ministrja e Mbështetjes për Sipërmarrjen, Edona Bilali, ishte pjesë e këtij eventi.  “TIRANA – TEL AVIV TECH WEEK” u organizua në Shqipëri nga Bashkia Tiranë me pjesëmarrjen e ekspertëve nga Izraeli.

Znj.Bilali, ka theksuar në mediat sociale se, “gjatë fjalës sime në plenaren “Shqipëria një treg në zhvillim për teknologjinë dhe inovacionin”, përçova rolin e Ministrit të Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes në ekosistemin shqiptar të startup-eve dhe nomadëve, që lidhet ngushtësisht me teknologjinë dhe botën digjitale”, shkruan ministrja në rrjetet sociale.

Lexo: Kompania izraelite hap filialin në Shqipëri. Gold n’Links do t’u ofrojë kompanive shërbimet më të specializuara në IT

Ajo zhvilloi gjithashtu një takim të veçantë me z. Nimrod Yaron, nga kompania Nimrod Yaron & Co., një nga sipërmarrjet kryesore të Izraelit.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0