Michelle Obama i bashkohet "Snapchat", poston fotot dhe videot e para - Business Magazine Albania

Michelle Obama i bashkohet “Snapchat”, poston fotot dhe videot e para


Zonja e parë e SHBA-së, Michelle Obama, ka hapur më në fund llogarinë e saj zyrtare në “Snapchat”. Duke filluar nga dje, Michelle ka nisur të postojë nga Shtëpia e Bardhë eventet, fotot apo videot e saj.

Duke qenë se ajo merret prej kohësh me aktivitete sociale, sipas sekretares së medias së Michelle-it Joanna Rosholm, zonja e parë zgjodhi Snapchat-in si një mënyrë më të mirë për t’u lidhur me të rinjtë e për të diskutuar platformën e saj.

Ndjekësit e saj mund të ndjekin edhe udhëtimin e saj javën e ardhshme në Afrikë dhe Europë. Në kuadër të nismës së saj “Let Girls Learn”, Michelle do të udhëtojë në Liberi, Marok dhe Spanjë ku do të takohet me të vajza të reja për të diskutuar për edukimin.

 

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0