Mark Zuckerberg përditëson avatarin e tij në Meta pas kritikave të shumta me avatarin e parë - Business Magazine Albania

Mark Zuckerberg përditëson avatarin e tij në Meta pas kritikave të shumta me avatarin e parë

Drejtori ekzekutiv i Meta, Mark Zuckerberg, ka ndërruar dhe përditësuar avatarin e tij në “metaverse”, pasi versioni origjinal u kritikua nga përdoruesit e internetit, për grafikën e tij.Reagimi u nxit nga premiera e aplikacionit të ri VR nga Meta, i quajtur Horizon Worlds, i cili premierën e pati në Francë dhe Spanjë javën e kaluar.

Ai e shpërndau avatarin e tij të parë përpara një kulle të animuar të Eifell-it, e cila u përqesh nga përdoruesit e internetit. Shumë prej tyre e krahasuan atë me grafikat e lojërave të vjetra të Nintendo.

Një përdoruese tjetër, Emily Gorcenski shkroi: “Eja të punosh për Meta, ku teknologët më të mirë të kohëve moderne kanë arritur grafika të nivelit të vitit 1995”.

Shumë njerëz vunë në dukje se sa “të frikshme” dhe “sy pajetë” ishin imazhet nga aplikacioni i realitetit virtual.

Të premten, Zuckerberg tha: “E di se fotografia që e postova më herët gjatë javës ishte shumë bazike – u postua shpejt, vetëm për ta festuar hedhjen në treg të aplikacionit”.

dailymail

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0