"Luna Art", frymëzimi për të gjithë të rinjtë që duan të nisin sipërmarrjen e tyre - Business Magazine Albania

“Luna Art”, frymëzimi për të gjithë të rinjtë që duan të nisin sipërmarrjen e tyre


Ajo i mëshon fort faktit që çdo i ri, i cili ka një ide të veçantë biznesi të frymëzohet e të bëhet pjesë e një sipërmarrje të re. E diplomuar për Financë, krahas punës rutinë në zyrë ajo merret me punime artizanale të ndryshme, prej të cilave mund të veçojmë:

Telajo në miniaturë, që janë piktura të punuara imtësisht, me dorë kryesisht me qytetet e Shqipërisë. Ky produkt vjen në formën e suvenirit.

Bizhuteri të qëndisura me dorë, që kryesisht iu dedikohen femrave.

Çertifikata me të dhënat e fëmijës, e qëndisur me dorë, një dhuratë kjo shumë e dashur për prindërit e rinj.

Abazhurë të personalizuar, tabaka druri, foto dhe pamje të punuara në dru, orë muri me material druri të personalizuara etj.

Skluptura të personalizuara (Casting hands), që janë një zhaner krejt i ri në Shqipëri.

Të gjitha produktet e “Luna Art” fokusohen tek personalizimi i produktit, një element ky krejt i veçantë që vjen si kërkesë e klientëve. Synimi i këtij biznesi të ri është të zhvillohet më tepër në tregun shqiptar dhe të jetë pjesë e panaireve ndërkombëtare.

Një shprehje thotë se kur ti dëshiron diçka, i tërë Universi komploton për të të ndihmuar që ta arrish atë dhe “Luna Art” është një frymëzim për shumë të rinj të tjerë që duan të kenë një biznesin e tyre.

burimi: SME

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0