Lidhja dashuri-urrejtje midis Bill Gates dhe Steve Jobs - Business Magazine Albania

Lidhja dashuri-urrejtje midis Bill Gates dhe Steve Jobs


Bill Gates dhe Steve Jobs kurrë nuk kanë shkuar mirë.

Gjatë 30 viteve, të dy kaluan nga aleatë, në armiq dhe më pas në shokë, ndoshta ndonjëherë dhe të treja në të njëjtën kohë.

Është e dukshme që Apple nuk mund të ishte aty ku është pa Microsoft dhe Microsoft nuk mund të ishte aty ku është pa Apple.

Lexoni: Kjo është këshilla që Bill Gates do të jepte për 19-vjeçarët

Këtu është historia e kësaj lidhjeje kaq të çuditshme e treguar nga Walter Isaacson.

Burimi: Business Insider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0