Lamtumirë 4G, së shpejti në shtëpitë tuaja internet 5G

Lamtumirë 4G, së shpejti në shtëpitë tuaja internet 5G


Kompania AT & T njoftoi javën e kaluar se po zhvillon standardin e internetit pa tel 5G që do të ishte një ndihmë e madhe për konsumatorët.

AT & T i kërkoi Komisionit Federal të Komunikimit leje për të provuar teknologjinë e mundshme 5G në Austin, Teksas. Kompania ka nevojë për leje për të provuar disa grupe frekuencash për eksperimente.

AT & T do të ndërtojë një rrjet eksperimental multi-gigabit për dy shërbime, atë fiks dhe mobile.

Duke vendosur në dritaren tuaj një antenë, por me një aftësi për t’i transmetuar valët shumë herë më shpejt dhe në një perimetër më të madh se shërbimet aktuale.

Standardi aktual i transmetimit të valëve që ne përdorim në telefonat dhe kompjuterët tanë është 28GHz, por AT & T kërkon ta rrisë këtë standard.

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve./

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0