La Stampa sjell rastin e Andrea Grieco, i cili vendoste të linte një punë nga e cila fitonte shumë - Business Magazine Albania

La Stampa sjell rastin e Andrea Grieco, i cili vendoste të linte një punë nga e cila fitonte shumë

Duke parë fenomene që lidhen me ndryshimet klimatike, një numër gjithmonë e në rritje i të rinjve italianë po zgjedhin të lënë punën për arsye etike. Ata po braktisin profesione që besojnë se kanë një ndikim negativ në shëndetin e planetit.

La Stampa ka sjellë rastin e Andrea Grieco, i lindur në vitin 1991, i cili vendoste të linte një punë nga e cila fitonte shumë, për arsye që lidhen me mbrojtjen e planetit.

“Kam punuar në një kompani konsulence që merrej me raportet e qëndrueshmërisë: puna ishte interesante, kisha një kontratë të përhershme dhe fitoja shumë para.

Një ditë më kërkuan të punoja për strategjinë e gjelbër të një prej kompanive më të mëdha italiane të naftës: Unë thashë se nuk jam dakord, por ata u përgjigjën se ky ishte një klient pa të cilin nuk bënin dot. Kështu që vendosa të largohem”

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0