Kuvendi miraton fondet e BE, komisioneri Varhelyi: “30 miliardë euro investime për Shqipërinë” - Business Magazine Albania

Kuvendi miraton fondet e BE, komisioneri Varhelyi: “30 miliardë euro investime për Shqipërinë”

Pas ratifikimit të marrëveshjes në Kuvendin e Shqipërisë për fondet IPA 3 të Bashkimit Europian, komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi në BE, Oliver Varhelyi, falenderoi deputetët për marrjen e këtij hapi.

Më tej ai shtoi  se integrimi në BE i Ballkanit Perëndimor duhet të bëhet prioriteti më i rëndësishëm gjeostrategjik.

Përmes një postimi në Twitter ai thotë se 30 miliardë euro do të investohen për të përshpejtuar procesin.

Lexo edhe: Punësim në BE dhe investime. Çfarë përfiton vendi nga hapja e negociatave

“Në këto kohë të trazuara integrimi i Ballkanit Perëndimor në BE duhet të bëhet prioritet më i rëndësishëm gjeostrategjik.

Mbështetja jonë prej 30 miliardë eurosh do të shërbejë për të transformuar rajonin, për të përshpejtuar procesin dhe për të ofruar një të ardhme tërheqëse për rininë në rajon.”

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0