Kosovo » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes

Ndërmarrës

​Rina Malsori merr çmimin prestigjioz “40 under 40”, si një prej njerëzve të suksesshëm në biznes të Europës Juglindore

Rina përmes një postimi në Facebook ka thënë se sa herë kompania “Frutti” merr çmim, inspirohen të punojnë edhe më […]

by Eridon Elshani

Këshilla suksesi

Steve Jobs e dinte se suksesi varet nga të thënit jo

Ky trik mendor do t’ju ndihmojë të përmirësoni të thënit jo. “Fokusi është tek të thënit jo”, insistonte Jobs. Ja […]

by Melsena Danglli

Startups

Agro Challenge, mundësia e të rinjve në fushën e agrobiznesit

Një sfidë startup-esh po zhvillohet në vend, kryesisht në 4 qytete: Tiranë, Vlorë, Shkodër dhe Korçë. Kompeticioni Agro Challenge ka […]

by Amantia Kullolli

Biznesi

Shtohen kërkesat e përfaqësive të biznesit

 Bashkimi i Dhomave të Tregtisë dhe Industrisë së Shqipërisë dhe Biznes Albania i kanë mbështetur bizneset gjatë këtyre ditëve, duke […]

by Melsena Danglli
Bislimi paralajmëron mbylljen e marketeve dhe farmacive në rast të ngritjes së çmimeve

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka mbajtur takim me stafin e ATK-së, për të ndërmarrë masat kundër keqpërdorimeve […]

by Eridon Elshani
“Biznes vëllazëror”, 8 barrierat tregtare mes Kosovës dhe Shqipërisë

  Monitor Shqipëria dhe Kosova janë partnerë të rëndësishëm tregtar për njëra-tjetrën. Për Kosovën, Shqipëria zë vendin e parë sa […]

by Amantia Kullolli

Zhvillim Personal

Edhe liderë si Elon Musk kanë rënë viktimë e bullizmit

Por Randy Ginsburg, autor i librit Nga Vështirësia në Avantazh: Si ta Tejkaloni Bullizmin dhe Të Gjeni Suksesin si Sipërmarrës, […]

by Eridon Elshani
6 Gjëra që çdo lider i ri duhet t’i dijë

Nga Bernard Coleman, menaxher në Uber Që nga koha kur u bëra menaxher gati 15 vjet më parë, kujtoj se […]

by Eridon Elshani
Ja arsyeja e thjeshtë pse mendoni gjëra negative gjatë gjithë ditës

Nga John Brandon, shkrimtar Këtë e kam mësuar shumë herë, sidomos gjatë udhëtimeve të punës dhe kur takoj njerëz të rinj. […]

by Eridon Elshani

Teknologji

COVID-19, Netflix dhe Youtube ulin cilësinë e transmetimit

Pandemia e koronavirusit ka detyruar qindra miliona persona, në mos miliarda, që të rrinë në shtëpi për të shmangur përhapjen […]

by Melsena Danglli
Buletin.al, aplikacioni që ju ndihmon të zgjidhni të gjitha perspektivat e lajmit

  Një grup të rinjsh shqiptarë kanë ndërtuar dhe lancuar së fundi një aplikacion që është në gjendje të grumbullojë […]

by admin
COVID-19, Statistika në kohë reale

Tashmë që virusi Corona është kthyer në një pandemi globale dhe numri i të prekurve po shtohet me ritme të […]

by Melsena Danglli

Evente

Trajnime

Trajnimi multidimensional për Ekspert Imobiliar dhe E-Pronat

Trajnimi multidimensional tre mujor për Ekspert Imobiliar & E-Pronat fillon në 11 Prill 2020 dhe mbaron në 4 Korrik 2020.

Melsena Danglli

Thirrje per aplikime

Punesim

Puno nga shtëpia si Menaxher për Content Marketing

Animalz është një agjenci e marketingut të përmbajtjes që përpiqet të krijojë përmbajtjen më të mirë në internet. Ata i […]

Eridon Elshani

More stories

Kosova

Liderët botërorë, pjesë e leksioneve online të Shkollës Finlandeze

Kosova

EdSpot, platforma online që ofron kurse falas

Lajme

Forcohen masat shtrënguese në luftën ndaj Covid-19 në Kosovë

Kosova

Bislimi paralajmëron mbylljen e marketeve dhe farmacive në rast të ngritjes së çmimeve

Kosova

Kaq vite burg dënohesh për mos respektim të vendimit të qeverisë për masat kundër Coronavirusit

Lajme

Kosova anulon fluturimet me Italinë Veriore

Kosova

“Biznes vëllazëror”, 8 barrierat tregtare mes Kosovës dhe Shqipërisë

Kosova

Kosova mund të shndërrohet në një Kinë europiane për SHBA-të

Lajme

Bordi dhe punonjësit e RTK-së keqpërdorën mijëra euro nga buxheti i shtetit