Kjo kompani, paguan 130 mijë dollarë për fytyrën tuaj
Përditësuar së fundmi: 06/12/2019

Kjo kompani, paguan 130 mijë dollarë për fytyrën tuaj

Share
nga Eridon Elshani
Dhj 06, 2019
-Manages Business Mag Kosovo
lexo me teper >

Një firmë britanike e quajtur Geomiq thuhet se ka bërë thirrje për njerëzit e interesuar të jenë fytyra e një “roboti” të cilin po e zhvillon me një kompani, deri më tani të panjohur.

“Kompania është në kërkim të një fytyre” të butë dhe miqësore “për të qenë fytyra e mirëfilltë e robotit që do të hyjë në prodhim”, thotë Geomiq në një postim blogu.

“Kjo do të thotë që fytyra e personit të zgjedhur do të riprodhohet në mijëra versione të mundshme të robotëve në të gjithë botën”.

Linja e robotëve ka qenë në punë për pesë vjet, sipas Geomiq.

Postimi nuk jep kritere të moshës ose gjinisë, duke u kërkuar njerëzve që janë të interesuar të marrin pjesë në këtë projekt, të dërgojnë një foto përmes emailit për të hyrë në lojë për të fituar 130,000 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

A do të krijojë Inteligjenca Artificiale më shumë punë apo do t’i “vrasë” disa vende të punës

Brightside