Kjo Honda është makina high-tech më ekonomike që mund të blini


Nëse po kërkoni një makinë me teknologji të avancuar dhe ekonomike, Honda Civic është ajo e duhura.

Honda Civic EX vjen si një paketë “high-tech” dhe “futuriste”, e cila është vlerësuar me çmimin “Makina më e mirë teknologjike për vitin 2017″.

Hidhini një sy karakteristikave të kësaj makine:

kjo-honda-eshte-makina-high-tech-ekonomike-qe-mund-te-bleni-businessmag

Honda Civic vjen në 5 variante, por ajo që ne iu rekomandojmë është modeli EX me një çmim tepër ekonomik.

Kjo makinë është e pajisur me një motorr me 2 litra me katër cilindra me një fuqi rrotulluese 158 hp dhe 138 lb-ft. Ajo gjithashtu ka një kilometrazh standard për një makinë të bollshme, me 9.1 l/km brenda në qytet dhe 7.1 l/km në autostradë.

kjo-honda-eshte-makina-high-tech-ekonomike-qe-mund-te-bleni-businessmag

Honda Civic EX fillon nga 21,140 dollarë, por paketa e sensorëve është një shtesë prej 1,000 dollarësh. Pra një total fantastik sepse me vetëm 23,000 dollarë, pronarët marrin një suitë të kompletuar me opsionet ndihmëse të shoferit.

kjo-honda-eshte-makina-high-tech-ekonomike-qe-mund-te-bleni-businessmag

“Është e vështirë të imagjinohet se një nga makinat më të rekomanduara në industri ndodh gjithashtu të ofrojë opsionet e fundit, komoditet dhe teknologji të sigurt në një çmim shumë të volitshëm,” shkruan Kelley Blue Book për këtë makinë fantastike. “Por Honda ja doli t’i realizonte të gjitha këto në modelin Civic të 2017-tës, duke fituar kështu çmimin si “Makina më e mirë Tech” për sa i përket vlerës.”

kjo-honda-eshte-makina-high-tech-ekonomike-qe-mund-te-bleni-businessmag

/BusinessInsider

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale