Kjo është kriptomonedha që po njeh “lulëzim” në treg. U rrit me 110% brenda një viti - Business Magazine Albania

Kjo është kriptomonedha që po njeh “lulëzim” në treg. U rrit me 110% brenda një viti

Kriptomonedha e Aragonit ka shënuar fitime të mëdha gjatë ditës së fundit të tregtimit.  Shenja ANT u rrit afërsisht 19.5% gjatë 24 orëve të mëparshme të tregtimit që nga e mërkura.

Fitimet duket se korrespondojnë me Panelin e Veglave të DAO dhe Hackathon të organizuar nga platforma sociale blockchain Moledao, ku mori pjesë Juliette Chevalier e Aragonit. Aplikacioni i financave të decentralizuara (DeFi) të Aragonit ofron mjete dhe shërbime të krijimit të një organizate autonome të decentralizuar (DAO), dhe monedha digjitale ANT  përdoret për të trajtuar të drejtat e votës që ndikojnë në zhvillimin brenda organizatave të ndërtuara përmes aplikacionit Aragon.

Edhe Çfarë

Aragon është ende një lojtar relativisht i vogël në kategoritë e përgjithshme të kriptomonedhave dhe monedha e tij është e predispozuar për të postuar lëvizje të mëdha për lajme relativisht të vogla.  Kriptomonedha tani është rritur afërsisht 31% gjatë shtatë ditëve të fundit të tregtimit, dhe fitimet duket se janë nxitur nga rritja e interesit për DAO-të dhe shërbimet që ato mund t’u ofrojnë bizneseve dhe aplikacioneve të bazuara në kriptomonedha dhe blockchain.

Lexo edhe: Elon Musk shprehet se Dogecoin do pranohet si mjet pagese në Tesla. Çmimi i kriptovalutës rritet me 30%. 

Tani Cfarë

Rritja e përdorimit për aplikacionin Aragon mund të ndihmojë në rritjen e ndjeshme të çmimit të monedhës, por ia vlen të mbahet parasysh se spekulimet mbi çmimin e kriptomonedhës ka të ngjarë të kenë qenë gjithashtu një faktor shtytës në fitimet e monedhës këtë vit.  Ekziston një shërbim themelor këtu që mund të ketë një vlerë në rritje, por ekziston gjithashtu një rrezik që çmimi aktual i monedhës të jetë më shumë reflektues i zhurmës sesa aftësitë themelore të shërbimit.

Monedha Aragon është rritur 112% brendw vitit dhe tani ka një kapitalizim tregu prej rreth 260 milionë dollarë.  Nga këtu ka ende vend për rritje shpërthyese, por investitorët duhet t’i qasen shenjës ANT me të kuptuarit se ajo mbetet një lojë me rrezik të lartë, kryesisht spekulative.

The Motley Fool

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0