Jeni duke e pirë gabim. Ekspertët sugjerojnë tre “hile” se si kafeina mund t’ju rrisë dyfish produktivitetin - Business Magazine Albania

Jeni duke e pirë gabim. Ekspertët sugjerojnë tre “hile” se si kafeina mund t’ju rrisë dyfish produktivitetin

Kafeja është një pjesë konstante, pothuajse e shenjtë e shumë rutinave të mëngjesit, pavarësisht nëse pini një filxhan kafe në shtëpi ose prisni me padurim shëtitjen tuaj të përditshme në kafenenë e lagjes.

Në disa mënyra, pandemia e vazhdueshme e koronavirusit ka thelluar marrëdhëniet tona (dhe varësinë) nga kafeja dhe kafeina.  Në shtator, Cinch Home Services foli me më shumë se 1000 konsumues të kafesë në Shtetet e Bashkuara.  34% e të anketuarve raportuan se pinin më shumë pije me kafeinë gjatë pandemisë se kurrë më parë, me renditjen e kafesë si zgjedhjen e tyre të preferuar.

Punonjësit në distancë pinë më shumë kafe se kolegët e tyre në zyrë, zbuloi raporti, duke konsumuar mesatarisht 3.1 filxhanë përkundrejt 2.5 filxhanëve çdo ditë.  Starbucks dhe The Coffee Bean & Tea Leaf renditen si markat më të njohura në mesin e adhuruesve të kafesë.  Por disa amerikanë nuk po kërkojnë filxhanin e tyre të dytë ose të tretë për shijen e hidhur ose goditjen e kafeinës – në raport, 28% e të anketuarve thanë se kafeja i bën ata më produktivë në punë.

Lexo edhe: 3 gjërat që Kate Hudson mësoi në ndërtimin e 3 kompanive

Ka hapa që mund të ndërmerrni për të maksimizuar zakonin tuaj të kafesë dhe për të qenë më produktiv ndërsa punoni nga shtëpia.  CNBC Make It foli me një edukator kafeje dhe ekspert produktiviteti për të mësuar se si të përfitoni sa më shumë nga filxhani i mëngjesit.

Mos pini kafe sapo të zgjoheni

Mendimi për një filxhan kafe të freskët mund të jetë motivimi juaj i vetëm për t’u ngritur nga shtrati disa mëngjese, por pirja e kafesë menjëherë pasi zgjoheni mund të zbehë nivelet natyrale të energjisë së trupit tuaj.

Eksperti i menaxhimit dhe shkencës së sjelljes Daniel Pink ka ekzaminuar shkencën e kohës dhe se si mund të ndikojë në produktivitetin tonë.  Në librin e tij “Kur: Sekretet shkencore të kohës së përsosur”, Pink vëren, bazuar në kërkime nga disa studime, se koha më e mirë për të pirë filxhanin e parë të kafesë është 60-90 minuta pasi të zgjoheni.  Kjo për shkak se kafeina ndërhyn në prodhimin e kortizolit, hormonit që sinjalizon trupin tuaj të jetë i zgjuar dhe i përgjegjshëm.  Sipas këtij studimi, nivelet e kortizolit zakonisht arrijnë kulmin rreth orës 8:30 të mëngjesit.

“Njerëzit po pinë një filxhan kafe në mëngjes në një mënyrë pothuajse skllavëruese dhe të varur”, thotë Pink.  “Por ne është shumë më mirë ta lëmë kortizolin tonë të arrijë kulmin, natyrisht, atëherë kur të fillojë të bjerë, të hyjmë dhe ta godasim me një nxitje të kafeinës në kafe”.

Zgjidhni përbërësit e duhur

Kokrrat e kafesë kanë nivele të ndryshme kafeine në varësi të mënyrës se si janë pjekur.  Nëse ndiheni të plogësht dhe po kërkoni një nxitje më të fortë energjie, merrni kafe të etiketuar si “pjekje e lehtë”, sugjeron Mike Balderrama, një edukator rajonal për Counter Culture Coffee.  “Sa më e errët ta piqni kafenë, aq më shumë kafeina digjet”, shpjegon ai.

Është gjithashtu e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje se cilat kafe janë në sezon për të marrë shijen më të mirë dhe përmbajtjen e kafeinës.  Vendet në mbarë botën e korrin kafenë e tyre në periudha të ndryshme, por ndërsa adhuruesit e kafesë në SHBA i afrohen dimrit, Balderrama thotë se duhet të presim të shohim kafe të freskët nga Papua Guinea e Re, Kenia, Kolumbia dhe Guatemala, për të përmendur disa shembuj, në raftet e dyqaneve.

Por filxhani perfekt i kafesë, sipas Balderrama, varet më pak nga kokrrat që përdorni dhe më shumë nga një përbërës tjetër: uji.  “Mbi 98% e një filxhani kafeje është ujë – kështu që nëse keni ujë të keq, do të keni kafe të keqe”, thotë ai.  Pavarësisht nëse jeni duke bërë pije të ftohtë ose një tenxhere me kafe të nxehtë, ai vëren se gjithmonë duhet të përdorni ujë të filtruar.

Provoni një “napucino”

Kafeja dhe dremitjet më vete janë të shkëlqyera, por së bashku mund të jenë një mjet i fuqishëm për të maksimizuar vigjilencën.  Studimet në Angli dhe Japoni kanë treguar se nëse pini kafe menjëherë para se të dremini dhe flini për 20 minuta ose më pak, mund të përqendroheni në punë më mirë sesa nëse keni marrë një sy gjumë të rregullt ose thjesht keni pirë kafe.

Shkenca pas një sy gjumë kafeje është e thjeshtë: gjumi ul sasinë e adenozinës, kimikatit që ju bën të ndiheni të lodhur, në tru dhe në trup.  Kafeina, e cila merr rreth 20 minuta për t’u futur, ndihmon në bllokimin e adenozinës.  Duke dremitur për 20 minuta, ju po ulni sasinë e adenozinës në sistemin tuaj dhe po i jepni kafeinës më pak kimikat për të konkurruar, duke e bërë atë më efektiv.

Pink betohet për “nappucinos” në rutinën e tij të përditshme dhe rekomandon që njerëzit të synojnë të bëjnë një sy gjumë kafeje midis orës 14:00 dhe 16:00.  kur nivelet e kortizolit priren të ulen.  “Është magjike!  Kur zgjoheni, ju goditeni menjëherë me atë nxitje shtesë të kafeinës, “thotë ai.  “Por mund të jetë gjithashtu një ritual restaurues që mund ta prisni pasi të keni punuar për disa orë.”

CNBC

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0