Je një startup që do të rrisësh kapitalin? Apliko në Startup Academy - Business Magazine Albania

Je një startup që do të rrisësh kapitalin? Apliko në Startup Academy

Startup Academy

Kompania Genesis, në bashkëpunim me Meta, po lanccon Startup Academy, një program falas për për sipërmarrësit ukrainas dhe Europianë në fushën e teknologjisë, së si të rrisin në mënyrë të përshpejtuar një biznes teknologjie.

Genesiz ka sjellë folës nga Meta, Amazon Web Services, VC/IC funds, Notion, dhe shumë të tjerë në këtë alademi dëshiron të ndihmojë themeluesit e startupeve të rriten.

 

Ja disa pika të rëndësishme për Startup Academy që duhet të dini

  • Programi do të përfshijë: modelin e biznesit, strategjinë, financat dhe investimet, skuadra dhe menaxhimi i njerëzve dhe hapa të tjerë të ciklit jetësor të startup-it.
  • Pjesëmarrjësit do të kenë sesione mentorimi, financim deri në 100 mijë dollarë për AWS për zhvillim produkti dhe të certifikohen nga Meta Blueprint.
  • Një mundësi për të rritur venture capital.
  • Sesione mentorimi dhe ulje e kostos së përdorimit të shërbimeve nga partner të tjerë.

Startup Academy është një mundësi për themeluesit t’i bashkohen një komuniteti ndërkombëtar sipërmarrmarrësit me startup-e me një ambicje të madhe dhe arritje të suksesshme, të jenë në kontakt me VC dhe të fitojnë një shans për të rritur kapitalin e tyre.

Lexo: Suksesi kërkon sakrifica. Çfarë jeni të gatshëm të hiqni dorë?

Apliko

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0