Jaguar F-Pace është luksi më i bukur që paratë mund të blejnë - Business Magazine Albania

Jaguar F-Pace është luksi më i bukur që paratë mund të blejnë


Ky është një Jaguar. Është një SUV (sport utility vehicle). Është një Jaguar SUV

Në vitin 2015 në një auto show në Los Angeles, Jaguar Land Rover zyrtarisht lançoi automjetin e tij të parë sportiv për tregun amerikan. Pas një viti kjo makinë u bë pronë e të gjithve.

Jaguar ndan të njëjtën korporatë me Land Rover, prandaj dhe bashkëpunimet e tyre janë të jashtëzakonshme. Ata e kanë bërë këtë punë për dekada me rradhë.

Kjo makinë e hatashme në ngjyrë blu kushton 72,000 $ dhe do të prodhohen vetëm 275 të tilla.

jaguar-f-pace-eshte-luksi-i-bukur-qe-parate-mund-te-blejne-businessmag

 

jaguar-f-pace-eshte-luksi-i-bukur-qe-parate-mund-te-blejne-businessmag

/BusinessInsider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0