Ja çfarë nuk duhet të vishni në festën tuaj të fundvitit
Përditësuar së fundmi: 04/12/2019

Ja çfarë nuk duhet të vishni në festën tuaj të fundvitit

Share
nga Ornela Trupja
Dhj 04, 2019

Me afrimin e festave të fundvitit, shumë punonjës mund të kenë filluar përgatitjet, apo të zgjedhin veshjen për ditën e festimeve me stafin. Zakonisht festat kanë kode veshjesh të caktuara. Ndaj gjithmonë duhet të vishemi përshtatshëm, të mos jemi karizmatik.

  • Mos u bëni “Sexy Santa”

Festat zyrtare nuk janë një mundësi për të ekspozuar pjesët e trupit. Kjo vlen për të dyja gjinitë, si për meshkujt ashtu edhe për femrat. Vishni këmishë serioze me butona dhe pantallona paksa të lirshme. Apo fustane të shkurta e taka super të larta. Fundja, në këtë festë të gjithë shkoni pë t’u argëtuar jo për t’u ekspozuar. Mjafton që veshja juaj të jetë e rregullt dhe e pastër, e pa zbuluar dhe e përshatshme për një festë me kolektivin.

  • Mos e teproni

Nëse nuk keni dëshirë të visheni me kostum, mos e bëni. Mjafton që të visheni brenda rregullave. Vishuni këndshëm, vendosni qoftë edhe një kravatë, por kurrë mos ekzagjeroni. Nuk duhet të jeni njeriu më i përfolur i festës.

Lexo: Vendet më të mira për të udhëtuar për Krishtlindje

  • Mos jini shumë i bezdisshëm

Mos jini personi që vishni veshje të ndritshme që ndriçojnë si të ishit ju pema e vitit të ri. Jini në brendësi të modës, madje nëse edhe jeni çift pse jo të kombinoheni me njëri-tjetrin. Shijojini në maksimum festat por mos u vishni sikur po shkoni në një takim zyrtar. Kombinoni veshjet me aksesorët dhe do të dukeni në formë të shkëlqyer.

Inc

Subscribe në kanalin tonë në YouTube