Ja 10 librat më të shitur gjatë panairit online - Business Magazine Albania

Ja 10 librat më të shitur gjatë panairit online

Me një platformë të dedikuar dhe me nisjen e aktiviteteve në Muzeun Historik Kombëtar, panairi online i librit ishte jo vetëm aktiviteti i parë i këtij lloji në vendin tonë, por edhe me një sukses të jashtëzakonshëm.

Menaxheri i Bukunist.al Albert Gjoka, tregon se panairi pasi një ndikim të jashtëzakonshëm, me përfshirje të lexuesve dhe pjesmarrje aktive në të gjitha promovimet dhe aktivitetet online.

Mbi 8000 tituj librash u vunë në dispozion nga të gjitha shtëpitë botuese për lexuesit. Një pjesë e tyre u ofruan me ccmime të ulëta deri në 50%.

Bukinist dhe Shoqata e Botuesve Shqiptarë kanë bërë një marrëveshje bashkëpunimi që librit t’i bëhej festa që i takon edhe këtë vit, duke shfrytëzuar profesionalisht të gjitha hapësirave virtuale dhe për të shkuar tek lexuesi, kudo ku ndodhet; brenda dhe jashtë vendit.

Ceremonia e përvitshme do të vazhdojë deri më 30 nëntor.

Në faqen e dizenjuar vetëm për këtë panair, lexuesit kanë të gjitha ofertat e përvitshme, si dhe eventet, autorët në fokus dhe shumë e shumë aktivitete të tjera”.

Lexo: 6 LIBRAT MË TË MIRË TË BIZNESIT PËR 2020

Katër ditët e para ishin me një agjendë të ngjeshur me aktivitetet që do të zhvillojë Shoqata e Botuesve Shqiptarë dhe botuesit në veçanti, qoftë në mjediset fizike në kryeqytet, qoftë edhe përmes platformave profesionale të transmetimit online. As këtë vit nuk do të mungojë ceremonia e dhënies së çmimeve vjetore.

Organizatorët, kanë raportuar tashmë librat më të kërkuar, titujt e të cilëve ne do t’i ndajmë me ju

Ja 10 librat më të shitur të panairit online:

            TITULLI                                           AUTORI                            BOTUESI

  1. Alkimisti, me autor                              Paulo Coelho,                        Toena
  2. Arti i brishtë i not giving a f.ck,         Mark Manson,                   Minerva
  3. Friend Request,                                    Laura Marshall                     Living
  4. 1984,                                                      George Orwell,                        Pegi
  5. Harku i triumfit,                             Erich Maria Remarque,           Dituria
  6. Gjuetari i balonave                           Khaled Hossein,                    OMSCA-1
  7. Jeta e gënjeshtërt e të rriturve,          Elena Ferrante,                    Pegi
  8. Sekreti,                                                    Rhonda Byrne,                     Dudaj
  9. Dashuria në kohërat e kolerës (SC),  Gabriel Garcia Marquez,   Onufri
  10. Atje ku këndojnë karavidhet,              Delia Owens,                       Dritan

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0