Ja 10 librat më të shitur gjatë panairit online

Me një platformë të dedikuar dhe me nisjen e aktiviteteve në Muzeun Historik Kombëtar, panairi online i librit ishte jo vetëm aktiviteti i parë i këtij lloji në vendin tonë, por edhe me një sukses të jashtëzakonshëm.

Menaxheri i Bukunist.al Albert Gjoka, tregon se panairi pasi një ndikim të jashtëzakonshëm, me përfshirje të lexuesve dhe pjesmarrje aktive në të gjitha promovimet dhe aktivitetet online.

Mbi 8000 tituj librash u vunë në dispozion nga të gjitha shtëpitë botuese për lexuesit. Një pjesë e tyre u ofruan me ccmime të ulëta deri në 50%.

Bukinist dhe Shoqata e Botuesve Shqiptarë kanë bërë një marrëveshje bashkëpunimi që librit t’i bëhej festa që i takon edhe këtë vit, duke shfrytëzuar profesionalisht të gjitha hapësirave virtuale dhe për të shkuar tek lexuesi, kudo ku ndodhet; brenda dhe jashtë vendit.

Ceremonia e përvitshme do të vazhdojë deri më 30 nëntor.

Në faqen e dizenjuar vetëm për këtë panair, lexuesit kanë të gjitha ofertat e përvitshme, si dhe eventet, autorët në fokus dhe shumë e shumë aktivitete të tjera”.

Lexo: 6 LIBRAT MË TË MIRË TË BIZNESIT PËR 2020

Katër ditët e para ishin me një agjendë të ngjeshur me aktivitetet që do të zhvillojë Shoqata e Botuesve Shqiptarë dhe botuesit në veçanti, qoftë në mjediset fizike në kryeqytet, qoftë edhe përmes platformave profesionale të transmetimit online. As këtë vit nuk do të mungojë ceremonia e dhënies së çmimeve vjetore.

Organizatorët, kanë raportuar tashmë librat më të kërkuar, titujt e të cilëve ne do t’i ndajmë me ju

Ja 10 librat më të shitur të panairit online:

            TITULLI                                           AUTORI                            BOTUESI

  1. Alkimisti, me autor                              Paulo Coelho,                        Toena
  2. Arti i brishtë i not giving a f.ck,         Mark Manson,                   Minerva
  3. Friend Request,                                    Laura Marshall                     Living
  4. 1984,                                                      George Orwell,                        Pegi
  5. Harku i triumfit,                             Erich Maria Remarque,           Dituria
  6. Gjuetari i balonave                           Khaled Hossein,                    OMSCA-1
  7. Jeta e gënjeshtërt e të rriturve,          Elena Ferrante,                    Pegi
  8. Sekreti,                                                    Rhonda Byrne,                     Dudaj
  9. Dashuria në kohërat e kolerës (SC),  Gabriel Garcia Marquez,   Onufri
  10. Atje ku këndojnë karavidhet,              Delia Owens,                       Dritan

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale