iPhone 5S do te prezantohet me 20 Qershor sebashku me iOS 7 - Business Magazine Albania

iPhone 5S do te prezantohet me 20 Qershor sebashku me iOS 7


Vera po afron, dhe thashethemet rreth iPhone te ardhshem sa vijne e shtohen. Pas leshimit te iPhone 5 gjate vjeshtes, parashikohet qe Apple te leshoje nje iPhone 5S kete vere.
 
Sipas raportimeve te fundit, pajisja e re Apple mund te vije me shpejte se sa c’parashikohej. Eventi mediatik i prezantimit mund te mbahet me 20 qershor dhe iPhone 5S mund te dale ne treg nga muaji korrik.
 
Me sa duket, gjenerata e re e iPhone do te prezantohet te Enjten, 20 Qershor, dhe duke pasur parasysh qe jemi akoma ne mars, eshte nje date shume e sakte.
 
Raporti flet edhe per mundesine e nje iPhone ekonomik qe thuhet se do te jete arma qe do te perdor Apple per te luftuar tregun e shteteve aziatike si India dhe Kina qe kane pothuajse nje te treten e popullsise boterore.
 
Po me 20 qershor, Apple do te prezantoje edhe iOS 7 me nje dizajn krejtesisht te ri fale edhe bashkepunimit te Jony Ive brenda repartit Human Interface. Kjo e fundit eshte thjeshte nje parashikim pasi nuk ka asnje lloj deklarate rreth saje. (iPhoneAlbania)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0