iPad per bebe qe ndihmon ne zhvillimin e femijes nga 1-9 vjec (VIDEO) - Business Magazine Albania

iPad per bebe qe ndihmon ne zhvillimin e femijes nga 1-9 vjec (VIDEO)


Shumica e femijeve 12 muajsh nuk mund te ecin, ndersa fjalori i tyre shpesh permban vetem fjalen ‘mami’. Megjithate nje tablet i ri hi-tech per bebe do te dale ne shitje me cmimin 84.99 pound ne kohen e krishtlindjeve.

The Inno Tab 2 Baby, apo iPad per bebe, u lancua sot ne panairin 2013 Toy Fair, nje vitrine e produkteve qe shpresohen te shiten kete vit. Teorikisht, bebet duke perdorur ekranin me prekje do te jene ne gjendje te navigojne ne lojerat edukuese duke identifikuar ngjyra dhe kafshe, te kompletuara me ze.

 

Ashtu sic funksionon nje iPad me librarinee aplikacioneve, teorikisht ne menyre te njejte do te jete dhe ky tablet, i cili do te ndihmoje ne zhvillimin e femijeve nga mosha 1 vjec deri ne moshen 9 vjecare, kur ata pa dyshim do te kerkojne pastaj nje iPad te vertete. The Inno Tab 2 Baby, eshte krijuar nga kompania e lodrave teknologjike Vtech.

Firma e pershkruan kete pajisje si dicka qe nuk duhet te mungoje ne duart e femijeve dhe thote se pronderit nuk duhet te shqetesohen me per femijet qe pedorin tablet. Kompania provon sesi lodrat e vjetera jane zevendesuar nga teknologjia dhe tabletet.

Gjithnje e me shume po bie vlera e lodrave tradicionale me ndertim, vizatim dhe duke perdorur imagjinaten e femijeve, pasi tabletet dhe risite teknologjike po pushtojne tregun anembane botes dhe femijet jane te apasionuar pas ekraneve.

Ky tablet ka 12 melodi muzikore qe qeteson femijet, po ashtu i meson te njohe kafshet dhe zhurmet qe bejne ato. Eshte edukuese dhe e projektuar qe femijet te rrine ne qetesi. Femija mund ta perdore me ndihmen apo jo te prinderve, pasi eshte vertetuar se nje femije 12 muajsh mund ta perdore nje ekran me prekje.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0