INVESTIMI NË VETEN: DHURATA MË E MIRË PËR FUNDVIT - Business Magazine Albania

INVESTIMI NË VETEN: DHURATA MË E MIRË PËR FUNDVIT

Aftësitë kryesore që punëdhënësit kërkojnë tani përfshijnë të menduarit krijues, aftësitë e komunikimit dhe inteligjencën emocionale në punë.
Regjistrimi për një kurs, punëtori ose aktivitet të ri do t’ju ndihmojë të zgjeroni rrjetin tuaj të kontakteve duke u takuar me persona që kanë të njëjtën mendësi me ju. Përveç investimit në veten tuaj, ju duhet të investoni edhe në marrëdhëniet tuaja. Rrjetëzimi është më i suksesshëm kur i qaseni me një mentalitet reciprok që sheh përfitime për të dyja palët, në vend që të  përqendroheni vetëm në atë që është për ju. Me kalimin e kohës, këto marrëdhënie mund të  kthehen në mundësi biznesi ose bashkëpunime.

Regjistrohu tani: pss.denisgafuri.com

Mësimi i aftësive të reja dhe zhvillimi i vetes pasuron jetën tonë personale dhe profesionale, na ndihmon të rritemi duke u shndërruar në versionin më të mire të vetes. Dështimi për të njohur  vlerën reale të investimit në veten tonë mund të na pengojë të arrijmë qëllimet tona, të përmbushim potencialin tonë dhe t’i kthejmë ëndrrat tona në realitet.

Mësoni të:
1. Rrisni vetëbesimin tuaj;
2. Krijoni mundësi të reja karriere;
3. Krijoni marrëdhënie të reja;
4. Përshtateni me ndryshimet;
5. Mban mendjen tuaj të shëndetshme.

Investimi në veten tuaj do të rrisë besimin tuaj në aftësitë tuaja dhe do të ketë një ndikim pozitiv në vetëvlerësimin tuaj. Përveç pajisjes me njohuri dhe aftësi të reja, fokusimi në zhvillimin tuaj personal do t’ju ndihmojë të njihni veten më mirë. Do të bëheni më të vetëdijshëm për grupin tuaj unik të pikave të forta, vlerave dhe pasioneve dhe se si mund t’i përdorni këto për të arritur qëllimet tuaja. Hulumtimet tregojnë se ata që shpenzojnë 5 orë ose më shumë për të mësuar çdo
javë kanë më shumë gjasa të ndiejnë se jeta e tyre ka qëllim dhe kuptim, gjë që rrit lumturinë dhe mirëqenien e tyre të përgjithshme.

Mos humb kohe, rezervo vendin tend: pss.denisgafuri.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0