Instagram, tashmë i disponueshëm për Windows 10


Aplikacioni Instagram më në fund është i disponueshëm për Windows 10 për PC dhe tabletë.

Aplikacioni, i cili mori rreth gjashtë muaj për të ardhur, pas shpalljes në Build 2016, ofron veçori të tilla për Windows-10 të tilla si “Live Tiles”, njoftimet dhe aftësinë për të parë historinë.

Për pjesën më të madhe, aplikacioni për PC dhe tabletë përmbajnë gati të gjitha tiparet tashmë në dispozicion në versionin Mobile të Windows 10 të tilla si kërkimi, eksplorimi dhe mesazhet direkt në Instagram .

Tipari më i rëndësisshem është aftësia për të parë historinë, si dhe mund të postoni dhe të redaktoni fotot – gjëra që ju nuk mund t’i bëni nëqoftëse ju thjesht shkoni në Instagram.com.

Por duhet të keni parasysh diçka kur postoni dhe redaktoni fotot: Karakteristikat janë në dispozicion vetëm në PC dhe tabletë me touchscreen.

Aplikacioni nuk duket shumë mirë i optimizuar për ekrane të gjerë. Siç mund t’a shikoni në screenshot-in më poshtë, ka shumë hapësirë të lenë bosh në të majtë dhe të djathtë të ekranit. Është shumë e qartë që aplikacioni është dizenjuar për të punuar më mirë në tabletë, të cilat janë të përdorura më së shumti në formën vertikale.

instagram-tashme-i-disponueshem-per-windows-10-business-mag

 

Burimi: Shkruar nga Raymond Wong dhe publikuar në mashable.com

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale