I thoni lamtumirë tabletit Android të Google, Nexus 9 - Business Magazine Albania

I thoni lamtumirë tabletit Android të Google, Nexus 9


Ka ardhur momenti që të themi lamtumirë Nexus 9. Pas një muaji tërheqjeje nga dyqanet dixhitale të Google, HTC konfirmoi se nuk do të prodhojë më njësi të Nexus 9. Kjo lë Google me vetëm një tablet, Pixel C, i cili është rivali më i afërt i iPad Pro dhe Suface.

Ndërsa Nexus 9 më shumë ngjante si një alternativë e iPad, asnjëherë nuk u mori seriozisht si paisje ku HTC pak kohë pas debutimit uli edhe çmimin e tabletit.

Kjo e lë Google pa një pasardhës të drejtpërprejtë të Nexus 9 edhe pse suksesi i Android shumë larg nga fundi. Megjithatë gjigandi i motorit të kërkimi tashmë po lëviz në drejtime tjera si debutimi i Play Store në laptopët Chromebook

/PCWorld Albanian

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0