I riu shqiptar fiton çmimin “Fytyra e së Ardhmes e Shitjeve, Marketingut dhe Komunikimit” në Angli

Fytyra e së Ardhmes

Daniel Nikolla është shpallur “Fytyra e së Ardhmes e Shitjeve, Marketingut dhe Komunikimit 2020” në qytetin e Birminghamit, Mbretëri e Bashkuar. Danieli u shpall më i miri i kësaj kategorie përballë 4 finalistëve të tjerë.

Çmimet vjetore, të cilat organizohen nga Dhoma e Tregtisë së Birmingham-it përzgjedhin çdo vit profesionistët e rinj të vitit, bazuar në arritjet e tyre personale dhe profesionale.

Ndër të tjera, juria e vlerësoi Danielin për prezantimin e një strategjie të re të marketingut bazuar në transformimin digjital dhe krijimin e përmbajtjes online. “Danieli ka pasur një ndikim shumë të madh në rritjen e shitjeve për kompaninë”, thanë ata. Ai gjithashtu u vlerësua për kontributin në komunitet dhe mbështetjen e kauzave filantropike.

Danieli është vetëm 27 vjeç dhe drejton departamentin e marketingut në kompaninë britanike, Hardy Signs. Ai ka përfunduar studimet në Marketing dhe Film në Londër dhe ka qenë President i unionit të studentëve të City and Islington College, ku edhe është përzgjedhur si ‘International Student Officer of the Year’ nga kolegjet e Anglisë në 2016.

Publiku shqiptar e ka njohur Danielin, si i riu që realizoi videon në bashkëpunim me UEFA-n për tifozët kuqezi në kampionatin “Euro 2016”.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale